کد خبر: ۴۹۹۶۷۰
زمان انتشار: ۱۱:۳۶     ۲۶ دی ۱۴۰۰
رئیس جمهور سابق آمریکا مدعی شد که مشکلات کنونی این کشور با دنیا در دوران ریاست جمهوری وی وجود نداشته است و جمهوری خواهان قصد دارند تا در انتخابات کنگره و ریاست جمهوری پیروز شوند.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از خبرگزاری دانشجو، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا در جمع هوادارانش در شهر «فلورانس» در ایالت «آریزونا» اعلام کرد که سرسخت‌ترین و کله شق‌ترین کشوری که او در دوران ریاست جمهوری‌اش با آن سر و کار داشته است، چین، کره شمالی یا روسیه نبوده، بلکه خود ایالات متحده بوده است.

وی در جمع هواداران خود که با شعار «آمریکا را نجات دهید» گردهم آمده بودند، گفت: این جمعیت نمادی عظیم است از آنچه رخ داده، زیرا مردم تشنه حقیقت هستند.

ترامپ ادامه داد: من می‌خواهم که کشورشان (آمریکا) در بحبوحه مرز‌های باز (اشاره به سیاست‌های مهاجرتی) و انتخابات بد (اشاره به مسئله تقلب در انتخابات ۲۰۲۰) به آن‌ها بازگردانده شود و ما همیشه به کشور زیبایی فکر می‌کردیم که انتخابات عادلانه‌ای داشت و اکنون به دلایل زیادی در سراسر جهان مورد تمسخر قرار گرفته‌ایم.

وی همچنین با انتقاد از سیاست‌های دولت «جو بایدن» رئیس جمهور کنونی آمریکا گفت که در دوران ریاست جمهوری وی هیچ مسئله‌ای با روسیه، اوکراین، تایوان و «شی جینپینگ» رئیس جمهور چین وجود نداشته است.

رئیس جمهور سابق آمریکا در این باره افزود: پوتین نه تنها اوکراین را تهدید می‌کند، بلکه اکنون نیز تهدید می‌کند که به کوبا و ونزوئلا خواهد رفت. این بی احترامی است، و ما هرگز چنین مشکلی نداشتیم، مگر نه؟ با پوتین و اوکراین مشکلی وجود نداشت. هیچ مشکلی با رئیس جمهور شی در تایوان وجود نداشت. چین، روسیه و ایران درگیر ستیزه‌جویی و تحریکات هستند. آن‌ها هرگز جرات این کار را تا یک سال پیش نداشتند. آن‌ها هرگز هیچکدام از این کار‌ها را انجام نمی‌دادند و اکنون ما را به بازی گرفته‌اند.

ترامپ همچنین با اشاره به انتخابات میان دوره‌ای کنگره آمریکا در سال جاری و همچنین انتخابات ریاست جمهوری این کشور در سال ۲۰۲۴ گفت: من معتقدم که سال ۲۰۲۴ حتی مهم‌تر خواهد بود، اما امسال سالی است که ما مجلس نمایندگان را پس می‌گیریم، سنا را پس می‌گیریم و آمریکا را پس می‌گیریم. این مسئله‌ای بسیار مهم است.

وی ادامه داد: و در سال ۲۰۲۴ هم کاخ سفید را پس خواهیم گرفت.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها