کد خبر: ۴۹۹۶۹۰
زمان انتشار: ۱۳:۰۱     ۲۶ دی ۱۴۰۰
عفونت ریه می تواند آسیب جدی به سلامت فرد وارد کند. یکی از شایع ترین انواع عفونت ریه که از طریق ویروس، باکتری و گاهی اوقات قارچ ایجاد می شود، ذات الریه است.

به گزارش پایگاه 598، عفونت ریه می تواند آسیب جدی به سلامت فرد وارد کند. یکی از شایع ترین انواع عفونت ریه که از طریق ویروس، باکتری و گاهی اوقات قارچ ایجاد می شود، ذات الریه است که ممکن است از یک بیماری خفیف به فاکتور تهدید کننده زندگی بیمار تبدیل شود.

به همین دلیل آگاهی از علائم و نشانه های عفونت ریه و تشخیص راه های درمان فوری آن بسیار مهم است. سرفه مداوم همراه با مخاط غلیظ می تواند نشانه عفونت ریه باشد.

فرد مبتلا به عفونت ریه ممکن است به طور مداوم سرفه کند تا مخاط تولید شده ناشی از التهاب مجرای هوایی و ریه خارج شود. بیماری‌های تنفسی مانند برونشیت یا ذات‌الریه ممکن است باعث سرفه‌هایی شوند که با مخاط غلیظ همراه است. گاهی اوقات ممکن است در مخاط خون مشاهده شود. این نوع سرفه ممکن است برای چندین هفته ادامه یابد.

تنگی نفس و درد شدید قفسه سینه

تنگی نفس به این معناست که نفس کشیدن برای فرد مشکل می شود. علاوه بر عفونت ریه، تنگی نفس می تواند نشانه بسیاری از بیماری های خطرناک دیگر از جمله حمله قلبی باشد و به همین دلیل تشخیص به موقع آن اهمیت بیشتری دارد. عفونت ریه ممکن است باعث تنگی نفس همراه با درد قفسه سینه شود.

خس خس کردن سینه

هنگام ابتلا به عفونت ریه ممکن است مجرای هوایی به دلیل التهاب تنگ شود. این شرایط می تواند منجر به خس خس سینه شود.

عفونت ریه ممکن است با تب، لرز و خستگی همراه باشد

هر نوع عفونت می تواند باعث التهاب جدی در بدن شود که منجر به مشکلات سلامتی شدید می شود. در مورد عفونت ریه نیز به همین شکل است. گفته می شود عفونت ریه ممکن است با تب، لرز و خستگی همراه باشد که نشان می دهد بدن در تلاش برای مقابله با عفونت است.

درمان عفونت ریه

ممکن است پزشک برای درمان عفونت باکتریایی ریه، آنتی بیوتیک تجویز کند. علاوه بر این، عفونت های ریوی ناشی از قارچ را می توان با کمک داروهای ضد قارچ درمان کرد. با این حال، ممکن است این داروها به عفونت ناشی از ویروس کمک نکند و باید منتظر ماند تا بدن به تنهایی (و با کمک گرفتن از راه‌های تقویتی مانند تغذیه مناسب) با عفونت مبارزه کند.

درمان های خانگی عفونت ریه

در حالیکه اکثر عفونت های ریه را می توان با داروهای تجویز شده درمان کرد، برخی از داروهای خانگی می توانند به تسریع بهبودی و کاهش علائم کمک کنند که از جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

- مقدار زیادی مایعات بنوشید.

- به اندازه کافی استراحت کنید.

- رژیم غذایی سالم را رعایت کنید.

- از دستگاههای مرطوب کننده هوا استفاده کنید.

- نوشیدنی های گرم بنوشید.

- از سیگار کشیدن یا قرار گرفتن در معرض دود سیگار خودداری کنید.

- هنگام خواب سر خود را بالا نگه دارید تا مخاط در قفسه سینه ته نشین نشود.

 

منبع: برنا

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها