کد خبر: ۴۹۹۸۷۹
زمان انتشار: ۱۴:۲۶     ۲۹ دی ۱۴۰۰
گفت‌وگو|
معاون استاندار کرمان با بیان اینکه رودبار، قلعه گنج و منوجان خسارات زیادی از سیل دیدند، گفت: در بخش جازموریان بیش از ۳۰۰ روستا درگیر سیل هستند و ۴۰ روستا قطعی آب دارند.

به گزارش پایگاه 598، سید مصطفی آیت‌اللهی‌موسوی در گفت‌وگو با میزان، با اشاره به خسارات سیل اخیر در استان کرمان بیان کرد: ۷ شهرستان جنوبی استان کرمان بیشتر از دیگر شهرستان‌ها درگیر سیل شدند اما رودبار، قلعه گنج و منوجان خسارت بیشتری از سیل دیدند. 

وی با بیان اینکه در رودبار و قلعه گنج مجبور به تخلیه برخی از روستا‌ها شدیم، افزود: ساکنان ۱۹ روستا برای در امان ماندن از خطرات سیل از خانه‌های‌شان تخلیه شدند. 

معاون استاندار کرمان با بیان اینکه در پی سیلاب اخیر راه‌ها و پل‌ها دچار خسارت شدند، تصریح کرد: در شرق استان، پل محور ریگان به ایرانشهر شکست و مسیر ارتباطی قطع شد، در تلاش برای برقرار ارتباط هستیم. 

 

درگیری ۷ شهر جنوبی کرمان با سیل/ تخلیه ساکنان ۱۹ روستا/ آغاز امدادرسانی زمینی و هوایی

 

آیت‌اللهی‌موسوی تاکید کرد: در قلعه گنج پل ورودی شهرستان شکسته شده است و مقداری آب داخل شهر شده است، مزارع کشاورزی و خانه‌های مردم دچار آبگرفتگی و خسارت شدند؛ روستای کروشان کامل در رودبار آبگرفته است.

وی با اشاره به اینکه در بخش جازموریان بیش از ۳۰۰ روستا درگیر سیل هستند، گفت: امداد رسانی زمینی و هوایی در حال انجام است. اسکان اولیه انجام شده است. در حال منطقه بندی هستیم تا بتوانیم با کمک ارتش و سپاه کار را پیش ببریم.

 

 

درگیری ۷ شهر جنوبی کرمان با سیل/ تخلیه ساکنان ۱۹ روستا/ آغاز امدادرسانی زمینی و هوایی

 

معاون استاندار کرمان با تاکید بر اینکه با فروکش کردن آب رودخانه‌ها ساماندهی امور مردم را آغاز می‌کنیم، تصریح کرد: برخی مناطق برق‌شان قطع شده است که تجهیزات لازم به این مناطق حمل شده و سریعا برای وصل اقدام می‌کنیم.

آیت‌اللهی‌موسوی با بیان اینکه ۴۰ روستا قطعی آب دارند، عنوان کرد: مخابرات نیز دچار مشکل شده است و امروز تمامی ارتباط‌ها وصل می‌شوند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها