کد خبر: ۵۰۰۲۵۶
زمان انتشار: ۱۰:۳۳     ۰۵ بهمن ۱۴۰۰
عرضه ۱۰ تا ۲۰ درصدی سهام باشگاه‌ها؛
رئیس‌کل سازمان خصوصی‌سازی از عرضه اولیه سهام سرخابی‌های پایتخت تا پایان بهمن ماه خبر داد.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از تسنیم، حسین قربانزاده رئیس‌کل سازمان خصوصی‌سازی گفت: واگذاری باشگاه‌های پرسپولیس و استقلال با افزایش سرمایه از طریق صرف سهام خواهد بود و پولی که مردم برای هر سهم می‌دهند به باشگاه‌ها می‌رسد.

او ادامه داد: در این نوع عرضه اولیه، باشگاه‌ها با مشارکت مردم بورسی می‌شوند و پولی که می‌دهند مقداری تنفس برای باشگاه‌ها ایجاد می‌کند و روند این واگذاری نیازمند تشکیل مجمع است تا در صورت‌جلسه تصویب گردد و ارزش‌گذاری دو باشگاه در هیئت واگذاری انجام شود.

رئیس‌کل سازمان خصوصی‌سازی گفت: این روند، با درج نماد در بازار پایه فرابورس امکان خرید سهام دو باشگاه را برای مردم فراهم می‌کند.

قربانزاده تصریح کرد: 10 تا 20 درصد سهام سرخابی‌ها از طریق مشارکت در سرمایه عرضه می‌شود و البته ترکیب سهامداری دو باشگاه پرسپولیس و استقلال در حال بررسی است.

وی افزود: وزارت ورزش، دو باشگاه و وزارت اقتصاد در تعاملی مشترک این اتفاق را صورت خواهند داد تا بهترین ترکیب سهامداری شکل بگیرد.

قربانزاده گفت: عرضه 10 تا 20 درصدی سهام باشگاه‌ها در نهایت تا پایان بهمن ماه عملیاتی خواهد شد.

رئیس‌کل سازمان خصوصی‌سازی درباره بقیه ترکیب سهامداری هم گفت: باید سهامداران بزرگ و عمده‌ای مانند شرکت‌های بورسی مشارکت کنند تا یک یا دو سبد از سهام باشگاه را در اختیار گیرند و کنار آن‌ها هم دیگر افراد همچون پیشکسوتان و بازیکنان و کارکنان وزارت هم امکان مشارکت در مالکیت سرخابی‌ها را خواهند داشت.

وی به جزئیات جلسه امروز خود و کارشناسان رسمی دادگستری اشاره کرد و افزود: در این جلسه کارشناسان برای قیمت‌گذاری نشان تجاری یا برند و دارایی‌های دو باشگاه حضور داشتند که پس از ارزش‌گذاری دارایی‌های فیزیکی سرخابی‌ها بر اساس صورت‌های مالی حسابرسی‌شده معلوم شد اسناد و مدارکی که جهت حسابرسی نیاز داشتند در اختیارشان قرار نگرفته است.

رئیس‌کل سازمان خصوصی‌سازی گفت: البته در خصوص ارزش‌گذاری نشان تجاری یا برند دو باشگاه پرسپولیس و استقلال هنوز میان مسئولان دو تیم اختلاف نظر وجود دارد، اما احتمالاً تا پایان هفته آینده ارزش‌گذاری این دو باشگاه نهایی خواهد شد و به هیئت واگذاری خواهند رفت و بعد از درج نماد برای عرضه به سازمان بورس معرفی خواهند شد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها