کد خبر: ۵۰۱۸۴۲
زمان انتشار: ۰۸:۳۷     ۰۱ اسفند ۱۴۰۰
استاندار تهران با اشاره به اعمال محدودیت‌های اقتضایی و موضوعی از آمادگی استان تهران برای تزریق واکسن کودکان بالای ۵ سال با رضایت والدین خبر داد.

به گزارش پایگاه 598، بنا به اعلام پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، محسن منصوری در جلسه ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا با اشاره به تصمیمات این جلسه اظهار داشت: محدودیت‌های دوازده گانه که در ستاد ملی مصوب شده بود و در چند هفته قبل اعمال شده یک هفته دیگر تمدید شد که مردم و دستگاه‌های با محدودیت‌ها آشنا هستند.

وی ادامه داد: مجموعه بیمارستان‌ها و دانشگاه‌های سه گانه استان طلب زیادی از سازمان‌های بیمه گر چه تامین اجتماعی و بیمه سلامت دارند که حدود ۳ هزار میلیارد تومان می‌باشد و مقرر شد در اسرع وقت بخش زیادی از طلب آن‌ها پرداخت شود.

استاندار تهران بیان کرد: برخی محدودیت‌ها در استان تهران اقتضایی و موضوعی اعمال می‌شود به ویژه در هفته اخیر که سطح مراجعات کاهش یافته و محدودیت‌های عمومی و گسترده برای کل استان اعمال نمی‌شود؛ با توجه به نظر رئیس جمهور اگر در شهرستانی وضعیت خاصی پیدا شود به صورت منطقه‌ای تصمیم‌گیری می‌شود.

منصوری سپس گفت: در مورد اتوبوس و ناوگان حمل و نقل عمومی اعمال محدودیت تشدید می‌شود، چراکه بهترین روش برای کنترل این بیماری فاصله‌گذاری، استفاده از ماسک و تزریق دز سوم واکسن است.

وی خاطرنشان کرد: تزریق دز سوم هم اهمیت زیادی دارد که با همراهی رسانه‌ها و جدیت مسئولین انجام می‌شود.

استاندار تهران افزود: واکسیناسیون کودکان بالای ۵ سال نیز چند هفته شروع شده و مطالعات علمی و تجربه کشور‌ها نشان از اثرگذاری تزریق واکسن کودکان به ویژه در سویه امیکرون دارد که در سطح استان تهران آمادگی داریم که با رضایت والدین واکسیناسیون انجام شود.

منصوری در مورد سامانه ایران من تصریح کرد: بخشی از اصناف به این سامانه متصل شده اند که البته کافی نیست و طبق تاکید رئیس جمهور موضوع اتصال اصناف به سامانه به طور جدی پیگیری می‌شود.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها