کد خبر: ۵۰۲۲۰۰
زمان انتشار: ۰۹:۳۶     ۰۵ اسفند ۱۴۰۰
آبی ها همچنان امیدوار؛
باشگاه استقلال سرانجام بصورت رسمی در مورد خدمت سربازی دو بازیکنش بیانیه داد.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، از باشگاه استقلال در واکنش به اطلاعیه روز سه‌شنبه سازمان نظام وظیفه در خصوص محمد حسین مرادمند و سیاوش یزدانی، اطلاعیه‌ای صادر کرد که به شرح زیر است:

ضمن تبریک برد امروز استقلال به هواداران عزیز، در پی اطلاعیه سازمان نظام وظیفه پیرامون اعزام به خدمت سربازی آقایان سیاوش یزدانی ‌و محمد حسین مرادمند دو بازیکن باشگاه استقلال، نکات زیر را جهت تنویر افکار عمومی به اطلاع می‌رسانیم.

همانطور که این سازمان در بند یک اطلاعیه خود به درستی اشاره کرده است، بازیکنان در "سطح" تیم ملی می‌توانند اعزام به خدمت خود را تا حداکثر پایان ۳۰ سالگی خود به تعویق اندازند.

مطابق سنوات و موارد گذشته، ملاک تعیین سطح تیم ملی، نظر فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش است.

حال چگونه با وجود نامه‌های تایید کننده فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش مبنی بر عضویت و نیاز تیم ملی به بازیکنان مربوطه از تعویق اعزام به خدمت محمد حسین مرادمند خودداری نموده‌اید؟

سوال این است که چرا نظام وظیفه به جای ملاک قرار دادن تاییدیه‌های فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش و مغایر با دستورالعمل، تعویق اعزام به خدمت یک بازیکن ملی پوش ۲۸ ساله را انجام نداده است. مگر تاکنون تاییدیه فدراسیون و وزارت ورزش مناط اعتبار نبود؟
سوال این است که باشگاه استقلال باید چگونه از ظرفیت‌های قانونی استفاده می‌کرد تا معافیت آقای مرادمند تمدید شود؟

از طرف دیگر در خصوص بازیکن ملی پوش، آقای سیاوش یزدانی که هم اکنون جزو لیست ۲۳ نفره تیم ملی و در کوران مسابقات ملی است، چرا با وجود بسته بودن پنجره نقل و انتقالاتی لیگ برتر با درخواست تعویق ایشان موافقت نمی‌شود؟ مگر تعویق در دستورالعمل برای چنین مواردی لحاظ نشده است؟ اگر قرار است که سیاوش یزدانی بیش از سه ماه از مسابقه دور باشد، دوستان باید به این سوال پاسخ دهند که چگونه او می‌تواند آمادگی خود را برای حضور در تیم ملی حفظ کند؟

چرا با وجود درخواست فدراسیون و وزارت ورزش، دستور مکتوب مقامات عالی مرتبط مبنی بر مساعدت و همکاری در اعطای مهلت و تعویق سه ماهه منظور نگردید؟

چرا به جای تعویق سه ماهه که ظرفیت قانونی آن وجود داشت و امکان مساعدت و همکاری، بازیکن ملی پوشی چون سیاوش یزدانی باید در خانه بنشیند؟ آیا از راهکارهای موجود در قانون و دستورالعمل استفاده نشده است؟

سیاوش یزدانی حتی بدون تعویق تا ۸ اسفند مهلت بازی کردن برای باشگاه استقلال داشته است اما تاریخ اعزام ۱۴۰۰/۱۲/۰۱ درج شده است.

در حالی که استقلال برای قهرمانی در لیگ برتر در شرایط حساس و خاصی قرار دارد، عدم امکان استفاده از ظرفیت‌های قانونی از سوی مراجع ذیربط شائبه ارتباط با فضاسازی هواداران برخی تیم‌ها در فضای مجازی را به ذهن متبادر می‌کند.

آیا صدور بیانیه نظام وظیفه دقیقا ساعتی قبل از مسابقه حساس تیم فوتبال استقلال، امری و حرفه‌ای و منصفانه است؟

تاکید بر این نکته را لازم می‌دانیم که برابر با مفاد ماده ۱۹ قانون خدمت وظیفه عمومی و تبصره ۲ آن، کلیه مشمولان پس از دریافت تاریخ احضار یک سال وقت برای اعزام دارند. تعیین تاریخ و محل خدمت بر عهده سازمان وظیفه عمومی ناجا است. سازمان وظیفه عمومی ناجا می‌تواند در صورت تشخیص معاذیر مشمول، نسبت به تمدید تاریخ اعزام مشمول در طول یک سال تعیین شده اقدام لازم را مبذول نماید.

تردیدی نیست که استقلال بر مبنای قانون عمل کرده و هیچ خواسته غیرقانونی ندارد اما مشخص نیست که چرا با این درخواست قانونی آن هم در اوج رقابت لیگ برتر موافقت نشده است؟ آیا این رقابت منصفانه و عادلانه است؟

ما برای گرفتن حق قانونی خود هرگز سکوت نخواهیم کرد و اجازه نخواهیم داد همچون سنوات گذشته امکان یک رقابت عادلانه را از استقلال گرفته و مانع قهرمانی آن شوند.

باشگاه استقلال در مقابل این اقدام مغایر قانون از حقوق خود عدول نخواهد کرد و صدای خود را به همه مراجع ذی صلاح می‌رساند تا همگان بدانند دوران تضییع حقوق باشگاه استقلال به سر آمده است. ما برای دفاع از حقوق خود از تمام ظرفیت‌های قانونی استفاده کرده تا حاکمیت بی کم و کاست قانون را در فوتبال ایران مستقر و تحقق بخشیم.

در خاتمه با توجه به مستندات ارائه شده و تاییدیه فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش و دستور مقامات عالی رتبه مرتبط مبنی بر مساعدت و همکاری با تعویق سه ماهه و درخواست متناسب این باشگاه با مفاد قانون و ابلاغیه ستاد کل نیروهای مسلح اعلام می‌داریم برای دفاع از حقوق باشگاه استقلال و هواداران عزیز، از طریق مراجع ذی صلاح موضوع را پیگیری خواهیم نمود.

ضمنا از سازمان نظام وظیفه و مراجع ذیربط انتظار داریم با توجه به تفسیر مضیق و سختگیرانه آنان از قانون اعزام به خدمت، درباره برخی اخبار و شائبه‌ها درباره معافیت برخی بازیکنان تحقیقات لازم را انجام داده و نتیجه را به اطلاع افکار عمومی برسانند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها