کد خبر: ۵۰۲۷۵۱
زمان انتشار: ۱۴:۱۹     ۱۵ اسفند ۱۴۰۰
فیلم‌های «روز صفر»، «شادروان»، «مرد بازنده»، «قدغن»، «موقعیت مهدی» از جمله آثار فهرست نهایی اکران نوروزی هستند که توانستند پروانه نمایش دریافت کنند، در این میان به احتمال فراوان دو فیلم «لامینور» و «علفزار» اکران نوروزی ۱۴۰۱ را از دست داده اند.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از میزان، اکران نوروزی همواره مهمترین فصل اکران برای آثار سینمایی محسوب می‌شود، اکرانی که معمولا رقابتی مهم بین دفاتر سینمایی محسوب شده و طی سالهای گذشته نشان داده که می‌تواند محلی مناسب برای فروش بالای آثار سینمایی باشد.
البته با شیوع بیماری کرونا و تعطیلی دو ساله اکران نوروزی در سینماها، این اکران از تب و تاب گذشته افتاده و امید می رود که با توجه به ادامه روند واکسیناسیون اکران نوروزی در سال آتی بتواند بازگشتی به دوران طلایی سینما باشد.

از سویی نگرانی‌ها در پی شیوع موج ششم بیماری کرونا و همچنین سویه اُمیکرون همچنان گمانه زنی‌ها درباره حضور یا عدم حضور فیلم‌های بفروش وجود دارد، اتفاقی که طی دو سال گذشته گریبان سینمای ایران را گرفته و در صورت ادامه موج جدید بیماری و شاید اعمال محدودیت های تازه کرونایی برای سومین سال اکران نوروزی را تحت الشعاع قرار دهد.

حال و در در فاصله نزدیک به دو هفته مانده به نوروز ۱۴۰۱ پنج فیلم از میان هفت فیلم اعلام شده برای اکران نوروزی سال جدید پروانه نمایش گرفته اند و قرار است از بیستم اسفند ماه راهی چرخه اکران شوند.

فیلم‌های «روز صفر»، «شادروان»، «مرد بازنده»، «قدغن»، «موقعیت مهدی» از جمله آثار فهرست نهایی اکران نوروزی هستند که توانستند پروانه نمایش دریافت کنند، در این میان به احتمال فراوان دو فیلم «لامینور» و «علفزار» اکران نوروزی ۱۴۰۱ را از دست داده اند.

البته در این میان فیلم سینمایی «سگ بند» ساخته مهران احمدی توانست پروانه نمایش خود را دریافت نماید تا بتواند با وجود نبودن در فهرست اکران نوروزی گزینه اصلی سینمای کمدی در سال نو باشد.

سگ‌بند، برگرفته از نام یکی از فنون کشتی پهلوانی است. این فیلم دومین ساخته مهران احمدی بعد از مصادره بوده و برای سی و هشتمین دوره جشنواره فیلم فجر آماده گردید اما در نهایت به این جشنواره نرسید تا اکرانش نیز با شیوع بیماری کرونا بیش از دو سال به تعویق بیفتد.

از نکات جالب توجه فیلم سینمایی «سگ بند» باید به حضور زنده یاد سیروس گرجستانی در این فیلم اشاره کرد، این آخرین تجربه بازی گرجستانی در عرصه بازیگری سینما محسوب می شود. در خلاصه داستان فیلم سینمایی «سگ بند» آمده است: هیچ وقت گول اسم و ظاهر آدم‌ها رو نخورید؛ لشکر هیتلر با اون عظمت، اسمش نازی بود.

سینما‌های سراسر کشور، اما در آستانه اسفند ماه ۱۴۰۰ همچنان باید منتظر بمانند تا ببینند که وضعیت نهایی بیماری کرونا و میزان شیوع آن در آستانه اکران نوروزی به چه صورت پیش خواهد رفت، اکران نوروزی ۱۴۰۱ می‌تواند رونق دوباره سینمای ایران را باعث شود اگر کرونا بار دیگر این اکران را به تعطیلی نکشاند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها
پر طرفدار ترین ها