کد خبر: ۵۰۳۱۴۷
زمان انتشار: ۱۳:۴۳     ۲۲ اسفند ۱۴۰۰
سازمان تنظیم امور رسانه‌های روسیه در بیانیه‌ای‌اعلام کرد ااینستاگرام نیز همانند فیس‌بوک از روز ۲۳ اسفندماه (۱۳ مارس) در این کشور مسدود خواهد شد.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از تسنیم: سازمان تنظیم امور رسانه‌های روسیه در بیانیه‌ای‌اعلام کرد ااینستاگرام نیز همانند فیس‌بوک از روز ۲۳ اسفندماه (۱۳ مارس) در این کشور مسدود خواهد شد.

هفته گذشته بود که روسیه در پاسخ به محدود شدن رسانه‌های این کشور در شبکه‌های اجتماعی، دسترسی به فیسبوک را به‌طور کامل مسدود کرد و در ادامه از فیلتر شدن توییتر و یوتیوب خبر داد و مدعی شد که این شرکت‌ها قوانین و آزادی‌های شهروندان روسیه را نقض کرده‌اند.

خبرگزاری رویترز نیز مدتی بعد به نقل از ایمیل‌های داخلی شرکت آمریکایی Meta، فاش کرد که این شرکت به شبکه‌های اجتماعی فیسبوک و اینستاگرام خود اجازه داده است تا پیام‌ها و درخواست‌های کاربران برای اقدامات خشونت‌آمیز علیه شهروندان و مخصوصاً سربازان روسیه را مسدود نکنند.

پس از این اقدامات، حالا سازمان تنظیم امور رسانه‌های روسیه (Roskomnadzor) در بیانیه‌ای اعلام کرده است که پس از گذشت تقریبا یک هفته از مسدود شدن دسترسی کاربران روسی به فیسبوک، اینستاگرام نیز از روز 23 اسفندماه (13 مارس) در این کشور مسدود خواهد شد و این تصمیم در پی رفتار شرکت Meta در اجازه دادن به کاربران برای انتشار پست‌های خشونت‌آمیز علیه سربازان روسی اتخاذ شده است.

در بیانیه سازمان تنظیم امور رسانه‌های روسیه آمده است:

«همانطور که می‌دانید شرکت متا در تصمیمی‌بی‌سابقه، اجازه انتشار اطلاعات و پست‌های حاوی درخواست خشونت علیه شهروندان روسی در شبکه‌های اجتماعی فیسبو و اینستاگرام را داد. در اینستاگرام، پیام‌هایی مبنی بر تشویق و تحریک اقدامات خشونت‌آمیز علیه روس‌ها در حال گسترش است که در پی آن، Roskomnadzor خواستار محدود کردن دسترسی به این شبکه اجتماعی شد.»

«از آنجایی که انتقال محتوا همچون عکس و ویدئو به سایر شبکه‌های اجتماعی و همچنین اطلاع‌رسانی به مخاطبان و مشترکان اینستاگرم، زمان‌بر است‎، این سازمان تصمیم گرفت تا در روز 14 مارس محدودیت دسترسی به این شبکه اجتماعی را محدود کند.»
آدام موسری، مدیر اینستاگرام، درخصوص این اقدام و تصمیم سازمان ناظر بر امور رسانه‌های روسیه در توییتی نوشت: روز دوشنبه اینستاگرام در روسیه مسدود خواهد شد. به دنبال اعمال این محدودیت، ارتباط بیش از 80 میلیون کاربر روسی با یکدیگر و جهان قطع خواهد شد چرا که حدود 80 درصد از مردم روسیه، حداقل یک حساب را در خارج از کشورشان دنبال می‌کنند. این تصمیم اشتباه است.

 

 

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها