کد خبر: ۵۰۳۲۲۰
زمان انتشار: ۱۲:۴۵     ۲۳ اسفند ۱۴۰۰
یک کارشناس داوری درباره قضاوت داربی ۹۸ و فرد مناسب برای این کار سخن گفت.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از ایسنا، نوید مظفری، کارشناس داوری در خصوص داوری داربی گفت: داربی همیشه بازی حساسی بوده و ناخودآگاه استرس ناشی از این بازی، ممکن است حتی قضاوت را هم تحت تاثیر قرار دهد. داربی این هفته، فراتر از سابقه رقابت دو تیم حساسیت دیگری هم دارد که آن تعیین سرنوشت قهرمان لیگ بیست و یکم است. دیداری سخت و نفسگیر که حساسیت بالایی هم خواهد داشت.

وی ادامه داد: حساسیت بازی یک سوال را پیش می‌آورد؛ این که داور و تیم داوری را چه کسانی باید تشکیل دهند؟ پیش از پاسخ به این سوال باید یادآور شوم که ناراحت‌کننده است که غیر از ۳ نفر از داورانی که طی این چندین سال در لیست داوران بین‌المللی هستند، بقیه اصلا جزو گزینه‌های قضاوت این دیدار مهم نیز به حساب نمی‌آیند و این همان اشکالی است که سال‌هاست در داوری کشور رخنه کرده است. این به این معناست که قوی‌ترین داوران الزاما وارد این لیست نشده‌اند. از این نکته باید گذشت که داورانی مثل مهدی سیدعلی سال‌ها قبل باید این دیدار را قضاوت می‌کردند. سیدعلی زمانی قضاوت سخت‌ترین و حساس‌ترین بازی‌های لیگ برتر را بر عهده داشت و حتی باید وارد لیست داوران بین‌المللی می‌شد اما او قدرت لابی در فدراسیون و کمیته‌های داوران وقت را نداشت.

این پیشکسوت داوری افزود: سیدعلی فقط یکی از داورانی است که در سال‌های قبل این لیاقت را داشت که داربی را سوت بزند، یاسر همرنگ و امیر عرب براقی دیگر داورانی هستند که به نظر من به اشتباه جزو داوران کاندیدای داربی نبوده‌اند و به نظر من این دو بهترین افراد برای قضاوت این دیدار هستند. همچنین جواد مداح و محمد عطایی بهترین گزینه‌ها برای کمک‌های این بازی هستند. مهدوی نیز از دیگر داوران شایسته‌ای است که به خاطر منش درستش می‌تواند در کوبل داوری باشد.

او در پایان درباره خداحافظی زودهنگام بعضی از داوران از این سمت عنوان کرد: چه اکبریان و چه حالا سیدعلی زمان خداحافظی‌شان نرسیده است و حتی دلیلی هم برای خداحافظی آن‌ها وجود ندارد. این دیگر دوستان حاضر در فدراسیون و کمیته داوران هستند که اکنون یا ناظر هستند یا مدیر که وقت خداحافظی‌شان رسیده است اما صندلی مدیریت یا حتی نظارت را سفت چسبیده‌اند!

مظفری، همچنین درباره احتمال انتخاب پیام حیدری به عنوان داور داربی توضیح داد: او داوری جوان اما باتجربه‌است و یک بار هم سابقه قضاوت داربی را دارد و می‌تواند انتخاب خوبی باشد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها