کد خبر: ۵۰۳۳۰۸
زمان انتشار: ۱۲:۵۷     ۲۴ اسفند ۱۴۰۰
مجتبی محرمی:
بازیکن اسبق پرسپولیس گفت: معتقد است اگر این تیم دربی را ببرد بدون شک قهرمان خواهد شد

به گزارش پایگاه 598، به نقل از روزنامه خبر ورزشی، نمی شود دربی از راه برسد و سراغی از مجتبی محرمی نگرفت. مدافع شاخص پرسپولیس که خودش یکی از دربی بازترین بازیکنان تاریخ دربی به شمار می رود... با این حال خود محرمی معتقد است بازیکنانی مثل ناصر محمدخانی، فرشاد پیوس و علی پروین از او دربی باز تر هستند. شماره ۸ فراموش نشدنی باشگاه پرسپولیس در خصوص دربی اظهاراتی داشته که در ادامه می خوانید:

دربی پیش رو یکی از حساس ترین بازی های چند سال اخیر است. نظر شما در این رابطه چیست؟

خب دربی همیشه حساس است چون هیچ تیمی نمی خواهد این بازی را ببازد. هواداران هر دو تیم روی این بازی بسیار حساس هستند و طاقت باخت در دربی را ندارند. به لحاظ جدولی پرسپولیس و استقلال هر دو در کورس قهرمانی هستند و همین موضوع حساسیت این بازی را چند برابر کرده است. امیدوارم بازی خوبی را شاهد باشیم و مردم از آن لذت ببرند.

پیش بینی شما از بازی پنجشنبه چیست؟

خب نتایج دو تیم نشان می دهد آمادگی خوبی دارند و می شود به دیدن یک بازی خوب امیدوار بود. پرسپولیس برای قهرمانی و جبران اختلاف امتیاز به وجود آمده نیاز شدیدی به برد دارد و خدایی نکرده شکست یا تساوی این تیم را از مسیر قهرمانی دور خواهد کرد. ولی شک نکنید اگر پرسپولیس برنده دربی شود، در پایان فصل هم قهرمان خواهد شد. پرسپولیس تیم بهتری نسبت به استقلال است و بازیکنان ما تجربه بیشتری در دربی ها دارند. از همین رو من می گویم شانس پرسپولیس برای بردن دربی بیشتر است.

یکی از ابهامات پرسپولیس برای دربی به درون دروازه برمی گردد. به نظر شما کدام گلر باید درون دروازه قرار بگیرد؟

من نمی توانم در این مورد نظری بدهم چون کادرفنی نزدیک به تیم است و با بچه ها زندگی می کند. آن ها بهتر از هرکسی می توانند تصمیم بگیرند. ولی نمی دانم دلیل اینکه حامد لک را می کوبند چیست. او هم مثل همه بازیکنان دنیا اشتباه کرد و این چیزها در فوتبال طبیعی است. نباید به خاطر یک اشتباه او را نابود کرد. کوبیدن حامد به پرسپولیس ضربه می زند. یادمان نرود همین لک در فصل گذشته و همچنین بازی های لیگ قهرمانان آسیا چه نمایش های درخشانی داشت و حتی در تیم منتخب فصل لیگ قهرمانان آسیا قرار گرفت.

یکی از پیشکسوتان استقلال گفته بود، نذر کرده که حامد لک درون دروازه پرسپولیس قرار بگیرد. در این خصوص چه صحبتی دارید؟

هر کسی می تواند برای خودش نظر بدهد ولی روز دربی و درون زمین مشخص می شود، کت تن کیست. اتفاقا ما هم دوست داریم حامد در دربی بازی کند چون مطمئنم با غیرتی که دارد، جواب محکمی با عملکردش به این حرف ها خواهد داد. من فکر می کنم اگر حامد بازی کند ستاره بازی خواهد شد.

شما در ابتدای فصل گفتید که نمی گذارند که پرسپولیس قهرمان شود. هنوز هم همین نظر را دارید؟

بله دیدیم که از اول فصل چه سنگ اندازی هایی جلوی پای پرسپولیس کردند و از آن طرف چه لطف هایی در حق استقلال انجام دادند. من از همان موقع پیش بینی دشمنی آقایان با پرسپولیس را می کردم. اگر همه چیز برابر و عادی بود که ما صدرنشین بودیم. نمی خواهم در مورد امتیازاتی که به آن ها دادند، صحبت کنم ولی پنالتی هایی که برای آن ها می گیرند واقعا خنده دار و در بعضی مواقع غیر عادی است. مثلا در بازی با گل گهر چه پنالتی خنده داری در دقایق پایانی برایشان گرفتند. هرچند به نظر حتی پنالتی اولشان هم درست نبود. در هر صورت بچه های ما بدون توجه به این مسائل و داور مسابقه فقط کارشان را انجام دهند و هرچه دارند بگذارند تا برنده این دیدار شوند و هواداران را شاد کنند.

شما یکی از دربی بازترین بازیکنان دربی بودید. در بین نفرات حال حاضر کدام بازیکن را دربی باز می دانید؟

نه اینطور نبود و خیلی از بازیکنان دیگر بودند که در دربی ها فوق العاده بازی می کردند و مرد دربی ها بودند. علی پروین، ناصر محمدخانی، فرشاد پیوس و ...

ناصر محمدخانی واقعا فوق العاده بود و به نظرم دربی باز قهاری بود و همه مدافعان از او می ترسیدند.

خوشبختانه بازیکنان پرسپولیس باتجربه هستند و اکثر این نفرات بارها در دربی بازی کردند و مشکلی از این بابت وجود ندارد. از خود سید جلال گرفته تا کمال، امیری، ترابی و حتی عبدی جوان که از مدرسه فرار کرد و به استقلال گل زد. در هر صورت امیدوارم پرسپولیس بتواند دربی را ببرد و به این اتفاق خوشبینم.

بهترین خاطره شما از دربی کدام است؟

خب هروقت در دربی برنده می شدیم و هواداران را خوشحال می دیدیم ، بهترین خاطرات ما رقم می خورد. کلا دربی پر از خاطرات تلخ و شیرین است و من هم در دوران فوتبالم این مسائل را تجربه کردم. ما تا قبل از شروع دربی با بازیکنان استقلال رفیق بودیم و در اردوهای تیم ملی هم اکثرا با هم بودیم ولی در زمین با هم رقابت می کردیم و دوست داشتیم خودمان برنده دربی باشیم. بعد از پایان بازی هم رفاقتمان پابرجا بود.

قبل از دربی ها معمولا علی پروین چه توصیه هایی به شما می کرد؟

علی آقا فوت کوزه گری را بلد بود و باید از خودش این موضوع را بپرسید. معمولا قبل از دربی مربیان سعی می کردند تا روی مسائل روحی و روانی کار کنند چون این مسائل در دربی حرف اول را می زند و تیمی که از نظر ذهنی آماده باشد، می تواند بازی را ببرد. علی آقا هم به روش خاص خودش معمولا توصیه های لازم را به ما می کرد و تیم را آماده حضور در دربی می کرد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها