کد خبر: ۵۰۳۳۲۹
زمان انتشار: ۱۰:۴۰     ۲۵ اسفند ۱۴۰۰
رئیس جمهور کشورمان با تأکید بر اینکه ملت‌های ایران و ترکمنستان در کنار همسایگی، خویشاوند هستند، گفت: ترکمنستان همیشه می‌تواند بر دوستی بلندمدت و صمیمانه با جمهوری اسلامی ایران تکیه کند.

به گزارش پایگاه خبری 598، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور شامگاه سه‌شنبه در پاسخ به تماس تلفنی «قربانقلی بردی ‌محمداف» رئیس شورای ملی ترکمنستان با وی، ضمن تبریک برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در این کشور و همچنین تبریک ایام نوروز بر توسعه روابط با کشورهای آسیای مرکزی به ویژه ترکمنستان تأکید کرد.

رئیسی با اشاره بر گسترش روابط تهران ـ عشق‌آباد در دوره ریاست جمهوری «قربانقلی بردی‌ محمداف»، اظهار داشت: همیشه اراده جمهوری اسلامی ایران بر توسعه همکاری‌های دو کشور در حوزه‌های انرژی، سیاسی و امنیتی بوده که نقش‌آفرینی شما در رسیدن به این اهداف قابل تقدیر است.

وی با اشاره به سفر خود به ترکمنستان و دیدار با رئیس جمهور این کشور گفت: همیشه می‌توانید بر دوستی بلندمدت و صمیمانه با جمهوری اسلامی ایران تکیه کنید.

«قربانقلی بردی ‌محمداف» رئیس شورای ملی ترکمنستان نیز در این تماس تلفنی از اقدامات آیت‌الله رئیسی برای توسعه روابط دوجانبه میان دو کشور تشکر کرد.

«سردار بردی محمد‌اف» رئیس جمهور جدید ترکمنستان نیز در اولین تماس تلفنی با آیت الله رئیسی پس از مشخص شدن نتایج انتخابات این کشور، ضمن تشکر از پیام ‌تبریک رئیس جمهور کشورمان با تاکید بر لزوم گسترش همکاری‌های همه جانبه دو کشور، گفت: آمادگی کامل برای توسعه روابط میان تهران ـ عشق‌آباد در همه زمینه‌های دو جانبه، چند جانبه و منطقه‌ای و بین‌المللی را اعلام می‌کنم.

رئیسی نیز در پاسخ به این تماس تلفنی، گفت: ملت‌های ایران و ترکمنستان در کنار همسایگی خویشاوند هستند.

وی با اشاره به اهمیت کریدور شمال ـ جنوب، تاکید کرد: امیدواریم در دوره جدید ریاست جمهوری در ترکمنستان شاهد همکاری و فعال شدن بیش از پیش ظرفیت‌های اقتصادی دو کشور باشیم.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها