کد خبر: ۵۰۴۷۲۵
زمان انتشار: ۱۰:۵۶     ۰۸ ارديبهشت ۱۴۰۱
نایب رئیس شورای ملی زعفران قیمت انواع زعفران در بازار را اعلام‌ کرد.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از باشگاه خبرنگاران، غلامرضا میری نایب رئیس شورای ملی زعفران گفت: قیمت کنونی هر کیلو زعفران دسته ۲۱ میلیون تومان، زعفران پوشال ۲۶ تا ۲۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، سرگل ۲۹ تا ۳۰ میلیون تومان و نگین ۳۶ میلیون تومان بوده که نسبت به یک ماه قبل تفاوتی نداشته است. 

به گفته او، گرچه با افزایش زوار در ماه رمضان و ایام عید تا حدودی فروش زعفران در مشهد افزایش یافته، اما قیمت نوسانی نداشته است.

بررسی‌ها از سطح بازار نشان می‌دهد که قیمت زعفران نسبت به اواخر سال گذشته تغییری نداشته، هر چند نسبت به ابتدای فصل برداشت قیمت‌ها ۳ تا ۴ برابر رشد  داشته است.

نایب رئیس شورای ملی زعفران قیمت هر مثقال زعفران دسته را ۱۰۰ هزار تومان، زعفران سرگل را ۱۶۰ تا ۱۸۰ هزار تومان و نگین را حدود ۲۰۰ هزار تومان اعلام کرد.

آقای میری گفت: با توجه به افزایش تعرفه‌های گمرکی و مشکلات بازگشت ارز پیش بینی می شود که صادرات زعفران در فروردین کاهشی باشد، هر چند گمرک آمار دقیق صادرات را اعلام نکرده است.

بنابر‌ آمار اعلامی مجموع صادرات زعفران سال گذشته نسبت به سال ۹۹، ۲۴ درصد کاهش داشته است که با توجه به افزایش قیمت پایه گمرکی از ۱۲۵۰ به ۱۵۹۸ دلار و افزایش ۵۷ درصدی تعرفه های گمرکی، شورای ملی زعفران پیش بینی کرده که این امر‌منجر به رونق  قاچاق می‌شود.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها