کد خبر: ۵۰۴۸۲۳
زمان انتشار: ۱۱:۱۰     ۰۹ ارديبهشت ۱۴۰۱
سردار سلامی:
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مراسمی که توسط کمیته فلسطینی روز جهانی قدس در غزه برگزار شد، گفت: لانه عنکبوت نمی‌تواند پناهگاهی امن برای عادی‌سازان باشد.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از ایسنا، سردار حسین سلامی در این مراسم گفت: سلام و درود ما بر یکایک ملت فلسطین در کرانه باختری، نوار غزه، قدس و میادین مبارزه و جهاد که پاسداران مسجد الاقصی در آن حضور دارند. درود بر همه شهدای برگزیده که فلسطین با آن‌ها درخشان شده است. درود بر شهدایی که فلسطین را به سرزمینی نورانی در آسمان تبدیل کرده اند.

وی افزود: درود بر شهدایی امثال شیخ احمد یاسین، عبدالعزیر الرنتیسی، فتحی شقاقی، رمضان عبدالله شلح و هزاران شهید فلسطینی دیگر.

بر اساس گزارش العالم، فرمانده کل سپاه افزود: روز جهانی قدس هدیه‌ای از جانب امام خمینی (ره) است که قدس و فلسطین را در اولویت توجهات جهان اسلام قرار داد. روز جهانی قدس امت اسلامی را حمایت از آرمان فلسطین متحد کرد.

وی افزود: «امام خامنه‌ای پرچم حمایت از فلسطین را بالا برده و نیروی قدس را تشکیل داد که به مدافع اصلی در موضوع فلسطین تبدیل شده است. نیروی قدس در راه دفاع از فلسطین در برابر بدترین مجرمان جهان شهدای زیادی داده است.»

سردار سلامی حوادث اخیر در فلسطین را نشانه حجم وحشی‌گری رژیم صهیونیستی و قدرت مقاومت دانست و گفت که مجاهدان مقاومت، امت اسلامی را به امتی مقتدر و تغییر دهنده معادلات و موازنه قوا در منطقه تبدیل کرده‌اند

وی یادآور شد: مردم مقاوم فلسطین دشواری‌ها را پشت سر گذاشت و معادله ها را تغییر دادند.

فرمانده کل سپاه تاکید کرد که توافقات در اسلو و شرم‌الشیخ و هر مکان دیگر آزادی را برای فلسطینیان به ارمغان نیاورده است و تمامی این توافقات که رؤسای جمهور آمریکا، اولمرت، نتانیاهو، اسحاق شامیر و اسحاق رابین برای آن تلاش کردند تا همین توافق معامله قرن، چیزی جز نیرنگ و فریب نیست و توطئه‌ای است تا جهاد را به حاشیه برده و توان نیروی مقاومت را تضعیف کند و ضمن خرید زمان، هوشیاری ملت‌ها را از بین ببرد.

وی در ادامه تأکید کرد که مردم فلسطین به این درک رسیده‌اند که جز از راه جهاد به اهداف خود نخواهند رسید.

او سپس به مجاهدان فلسطینی که توانسته‌اند موانع امنیتی رژیم صهیونیستی را از میان برداشته و به درون صهیونیست‌ها نفوذ کنند، سلام و درود فرستاد و در این باره به شهید «رعد حازم» که در تاریخ ۱۸ فروردین در تل آویو دست به عملیات قهرمانانه زد، اشاره کرد و گفت که این شهید به تنهایی توانست از موانع امنیتی مستحکم با شجاعت عبور کرده و امنیت صهیونیست‌ها را تهدید کند.

سرلشگر سلامی، با بیان اینکه عملیات شهید رعد حازم بار دیگر ثابت کرد که رژیم صهیونیستی، سست‌تر از خانه عنکبوت است، گفت: «دشمن نتوانست به شهید حازم دست‌ یابد، مگر پس از آن‌که او نمازش را در مسجد خواند و این شهید از قهرمانانی است که معادلات را تغییر دادند.»

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ادامه به جنگ ۱۲ روزه غزه موسوم به «شمشیر قدس» که در ماه رمضان سال گذشته به وقوع پیوست اشاره کرد و گفت: «نبرد شمشیر قدس، ثابت کرد که این یک شمشیر حقیقی است و گنبد آهنین نیز نتوانست تا جلوی موشک‌های مقاومت را بگیرد. نهادهای امنیتی بیش از هر زمان دیگری به نقاط ضعف خود پی برده‌اند.

سرلشگر سلامی در این خصوص تأکید کرد: «هیچ قدرتی نمی‌تواند پاسخگوی فریادهای کمک‌خواهی این رژیم باشد و نجاتش دهد، در حالی که پایه‌های اساسی آن دچار شکنندگی شده است. رژیم صهیونیستی با تهدیدات اساسی اقتصادی، سیاسی، احتماعی، امنیتی و اطلاعاتی مواجه شده است. با این حال، کشورهای مرتجع در جهان و منطقه، می‌خواهند از طریق سازش با صهیونیست‌ها، به یکدیگر اتکا کنند.»

او در ادامه سخنان خود گفت: «ما پرچم جهاد را برای حمایت از فلسطین بالا برده و ثابت کرده‌ایم که در این راه ثابت قدم هستیم. جهاد تنها راه آزادی است و در این راه نیاز به اتحاد و درک این موضوع که همه ما در یک کشتی نشسته‌ایم، وجود دارد. در صورت وحدت و یکپارچگی صفوف مسلمانان، پیروزی محقق خواهد شد.

به گفته وی، شکست رژیم اشغالگر قدس حتمی و شرایط سقوطش نیز بسیار زیاد است و همچنین تجاوزات رژیم صهیونیستی بدون پاسخ نخواهد ماند؛ در حالیکه تمام سیستم امنیتی‌اش به دست یک جوان فرو می‌ریزد و این نشان دهنده نزدیک بودن سقوط این رژیم است.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پایان سخنان خود، بر ادامه حمایت‌ها از مسأله فلسطین و انتفاضه تأکید کرد و گفت: «قلوب امت اسلامی به سمت فلسطین است و از شما می‌خواهیم تا به جهاد ادامه دهید.»

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها