کد خبر: ۵۰۴۹۶۸
زمان انتشار: ۱۳:۱۵     ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۱
مدیرکل هماهنگی خرید داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران اعلام کرد؛
مدیرکل هماهنگی خرید داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران از خرید تضمینی ۸۰۰ هزار تن گندم از ابتدای سالِ‌جاری تاکنون خبر داد و گفت: در این مدت ۵۸ هزار تن دانه‌ی روغنی کلزا نیز خریداری شده است.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از شرکت بازرگانی دولتی ایران، مرتضی سعادتی‌کیا افزود: خرید تضمینی گندم از ۴ فروردین در کشور آغاز شده و تاکنون ۸۰۰ هزار تن از این محصول در کشور خریداری شده است.

وی با اشاره به اینکه امسال نرخ هر کیلوگرم گندم، ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان تعیین شده و یک هزار تومان نیز به عنوان جایزه‌ی تحویل این محصول به مراکز خرید به گندم‌کاران پرداخت می‌شود، اظهار کرد: ارزش این مقدار گندم خریداری شده بیش از ۹۰ هزار میلیارد ریال است.

سعادتی‌کیا با بیان اینکه تاکنون استان‌های مناطق جنوب و گرمسیر کشور شامل استان‌های ایلام، بوشهر، خوزستان، سیستان و بلوچستان، فارس، کرمان، هرمزگان و بوشهر، وارد عملیات خرید تضمینی گندم سالِ‌زراعی جاری شده‌اند، تصریح کرد: میزان تحویل گندم در استان‌های سیستان و بلوچستان، فارس و کرمان از رشد خوبی برخوردار بوده است.

وی با اشاره به رشد ۲ برابری خرید تضمینی دانه روغنی کلزا نسبت به همین بازه زمانی در سال گذشته در ۷ استان جنوبی کشور، اظهار کرد:، میزان خرید کلزا از ابتدای سالِ‌جاری تاکنون به ۵۸ هزار تن رسیده است.

مدیرکل هماهنگی خرید داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران با اعلام اینکه امسال هر کیلوگرم دانه‌ی روغنی کلزا با قیمت پایه ۱۵ هزار تومان از کشاورزان خریداری می‌شود که البته میزان رطوبت و خلوص این محصول در قیمت خرید تأثیر دارد، خاطرنشان کرد: ارزش کلزای خریداری شده از ابتدای سال تاکنون ۸,۲۶۰ میلیارد ریال است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها