کد خبر: ۵۰۵۱۱۹
زمان انتشار: ۱۳:۵۲     ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۱
فدراسیون فوتبال شیلی با ارسال نامه‌ای به فیفا خواستار حذف این تیم از جام جهانی قطر شدند.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از ایسنا و به نقل از ساکرنت، فدراسیون فوتبال شیلی از فیفا خواست در مورد صلاحیت بازیکن اکوادور برای حضور در انتخابی جام جهانی رای صادر کند، زیرا یکی از بازیکنان اکوادور از گذرنامه و شناسنامه جعلی استفاده کرده و به همین خاطر تیم او باید از جام جهانی حذف شود.

فدراسیون فوتبال شیلی اعلام کرد شواهدی دارد که نشان می‌دهد بایرون کاستیو، مدافع کناری تیم فوتبال اکوادور در سال ۱۹۹۵ در توماکو کلمبیا به دنیا آمده است این در حالی است که در شناسنامه او درج شده است که او در شهر ژنرال ویلامیل پلیاس در اکوادور در سال ۱۹۹۸ به دنیا آمده است.

اسنادی که در پرونده به فیفا مورد استفاده قرار گرفته و رویترز آن‌ها را مشاهده کرده است، نشان می‌دهد که گواهی تولد این بازیکن "جعلی" است.

فدراسیون شیلی در بیانیه ای اعلام کرد: «همه اینها واضح و شفاف است و فدراسیون فوتبال اکوادور نمی‌تواند آن را پنهان کند. دنیای فوتبال نمی تواند چشمان خود را روی این همه اثبات ببندد. این اقدامات جدی و نامنظم در ثبت نام بازیکنان را نمی توان پذیرفت، به خصوص زمانی که صحبت از یک رقابت جهانی است. این فدراسیون اعلام کرد که اسنادی را به فیفا ارسال کرده و از نهاد مربوطه درخواست کرده است که در این مورد تحقیق کند.

فیفا تایید کرد که شکایتی رسمی از اتحادیه فوتبال شیلی دریافت کرده است اما از اظهار نظر بیش‌تر خودداری کرد.

اتحادیه فوتبال اکوادور روز پنج‌شنبه شایعات را بی‌اساس خواند و عنوان کرد این مسائل صحت ندارد و کاستیو شهروند این کشور بوده است و به طور رسمی و قانونی توانسته است در فهرست این کشور برای جام جهانی حضور داشته باشد.

صلاحیت نداشتن احتمالی کاستیلو می‌تواند برای اکوادور، یکی از چهار تیم آمریکای جنوبی در جام جهانی قطر  دردسر ایجاد کند. کاستیو در ۸ بازی از ۱۸ بازی مقدماتی اکوادور بازی کرد و توانست به اکوادور کمک کند جواز حضور در جام جهانی را به دست بیاورد.

در  انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، بولیوی به دلیل به میدان فرستادن یک بازیکن فاقد شرایط برابر شیلی و پرو مجازات شد و هر دو بازی با نتیجه ۳ بر صفر به سود حریفان اعلام شد. به خاطر همین اتفاق بود که پرو توانست جواز حضور در جام جهانی روسیه را به دست بیاورد و باید دید بار دیگر این اتفاق شاهد تغییر در رده‌بندی تیم های آمریکای جنوبی می شود یا خیر.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها