کد خبر: ۵۰۵۴۱۸
زمان انتشار: ۱۲:۳۵     ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۱
العربی الجدید:
العربی الجدید اعلام کرد که رئیس‌جمهور ایران در پاسخ به دعوت سلطان هیثم‌بن‌طارق‌آل‌سعید، به زودی به عمان سفر می‌کند.

به گزارش پایگاه 598، روز گذشته سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه اعلام کرد که ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور کشورمان قرار است به یکی از کشور‌های حوزه خلیج فارس سفر کند. در پی این سخنان، العربی الجدید به نقل از منابع آگاه ایرانی اعلام کرد که رئیسی، دو سفر به کشور‌های حاشیه خلیج فارس از جمله عمان و امارات در دستور کار خود دارد.

این منابع آگاه که نامشان فاش نشد اعلام کردند که سفر رئیسی به مسقط، پایتخت عمان درپاسخ به دعوت قبلی سلطان هیثم بن طارق آل سعید، سلطان عمان انجام خواهد شد. این منابع در خصوص سفر به امارات گفتند که رئیسی دعوتنامه‌هایی برای سفر به ابوظبی دریافت کرده است، اما انجام این سفر در حال حاضر در دستور کار نیست و «در زمان مناسبی» انجام می‌شود.

در دسامبر گذشته، شیخ خلیفه بن زاید بن سلطان آل نهیان، رئیس امارات، دعوتنامه‌ای رسمی به ابراهیم رئیسی برای سفر به امارات ارسال کرد که طحنون بن زاید، مشاور امنیت ملی امارات در سفرش به تهران به رئیس‌جمهور ایران ابلاغ شد. العربی الجدید در ادامه گزارش خود به نقل از منابع ایرانی ادعا کرد طرف اماراتی این دعوت را در جلسات دیگری تکرار کرده است که برخی از آن‌ها بین دو طرف محرمانه است و قبول این سفر به عهده ایران است. در عین حال طرف ایرانی به دلیل تقلای اماراتی‌ها برای نزدیکی با رژیم صهیونیستی، در زمان حاضر چندان مشتاق دیدار با آن نیست.

این در حالی است که «شیخ تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر قصد دارد روز‌های آتی سفری به ایران و اروپا باهدف تلاش برای احیای برجام و تأمین انرژی داشته باشد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها