کد خبر: ۵۰۵۵۹۳
زمان انتشار: ۱۲:۰۱     ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۱
تقابل جذاب نکونام و مجیدی؛
استقلال شنبه هفته آینده در شرایطی به مصاف فولاد می‌رود که این تیم خوزستانی و سرمربی‌اش، گربه سیاه فرهاد مجیدی هستند.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از ایسنا، استقلال و پرسپولیس شنبه هفته آینده در چارچوب هفته بیست و هفتم لیگ برتر فوتبال به مصاف فولاد و سپاهان می‌روند تا سخت‌ترین دیدارشان در چهار هفته پایانی لیگ برتر در هفته‌ای مشابه رقم بخورد. هواداران هر دو تیم امید زیادی به لغزش حریف دارند اما در این بین امید پرسپولیسی‌ها به امتیاز گرفتن فولاد از استقلال بیشتر از هواداران رقیب است. دلیل این اتفاق هم، گربه سیاه بودن جواد نکونام برای استقلال و فرهاد مجیدی است.

نکونام و فرهاد مجیدی تاکنون چهار مرتبه مقابل هم قرار گرفتند که حاصل آن، ۲ برد برای هر کدامشان بوده تا شانه به شانه یکدیگر حرکت کنند. این آمار جایی جالب توجه می‌شود که بدانید به جز ساکت الهامی که ۶ بار مقابل استقلال مجیدی قرار گرفته و به دو برد رسیده، فرهاد مجیدی به هیچ مربی دیگری دو بار نباخته است. همچنین فولاد با دو برد مقابل استقلال مجیدی، بیشترین تعداد برد را مقابل سرمربی جوان استقلال داشته است.

ضعیف‌ترین آمار فرهاد مجیدی در بازی‌های رسمی مقابل مربیان مختلف به شرح زیر است:

جواد نکونام: ۴ بازی/ ۲ برد، ۲ باخت

ساکت الهامی: ۶ بازی/ یک برد، ۳ تساوی، ۲ باخت

مجتبی حسینی: ۵ بازی/ ۳ برد، یک تساوی، یک باخت

یحیی گل‌محمدی: ۶ بازی/ ۲ برد، ۳ تساوی، یک باخت

محرم نویدکیا: ۳ بازی/ یک برد، یک تساوی، یک باخت

از طرف دیگر، جواد نکونام بیشترین تعداد برد مقابل سه تیم بالانشین کنونی لیگ برتر را مقابل استقلال داشته است. او در مجموع ۷ بار به مصاف استقلال رفته و در این دیدارها آمار ۳ برد، ۲ تساوی و ۲ باخت را ثبت کرده است. آمار نکونام مقابل استقلال، سپاهان و فولاد به شرح زیر است:

استقلال: ۷ بازی/ ۳ برد، ۲ تساوی، ۲ باخت

سپاهان: ۸ بازی/ یک برد، ۳ تساوی، ۴ باخت

پرسپولیس: ۷ بازی/ یک برد، یک تساوی، ۵ باخت

ادامه آمار خوب جواد نکونام مقابل استقلال و فرهاد مجیدی در بازی هفته بیست و هفتم لیگ برتر می‌تواند به قمیت از دست رفتن قهرمانی برای آبی‌ها باشد؛ هزینه‌ای که استقلال یک بار در فینال جام حذفی فصل گذشته مقابل فولاد نکونام پرداخت کرده است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها