کد خبر: ۵۰۶۵۲۳
زمان انتشار: ۱۵:۱۷     ۰۸ خرداد ۱۴۰۱
زنان سیاه‌پوست به طور نامتناسبی در مقایسه با همتایان سفید‌پوست خود از سوی پلیس آمریکا بازداشت می‌شوند.

به گزارش پایگاه 598، تناسبی در توقیف، تفتیش و استفاده از زور علیه زنان سیاه‌پوست از سوی پلیس آمریکا در مقایسه با زنان سفیدپوست وجود ندارد.

به گزارش «prisonpolicy»، زندان‌ها به عنوان «در ورودی» سیستم عدالت کیفری توصیف شده‌اند، اما حبس در زندان معمولاً با پلیس و با دستگیری آغاز می‌شود. قبل از هرگونه جلسه وثیقه، بازداشت موقت، پیگرد قانونی یا صدور حکم، با پلیس تماس برقرار می شود.

زنان آمریکا سهم فزاینده‌ای از دستگیری‌ها را از سوی پلیس تشکیل می‌دهند و استفاده از زور را بسیار بیشتر از ۲۰ سال پیش تجربه می‌کنند؛ این موضوع به خصوص در مورد زنان و دختران سیاه‌پوست و رنگین‌پوست شدیدتر است.

زنان سیاه‌پوست در معرض اقدامات نژادی، استفاده بیش از حد از زور و نقض حقوق خود توسط پلیس قرار دارند.

در واقع، زنان سهم فزاینده‌ای از دستگیری‌ها را از سوی پلیس تشکیل می‌دهند و این موضوع در طول ۲۰ سال اخیر افزایش شدیدی داشته است.

زنان و به خصوص زنان سیاه‌پوست سهم بزرگی از دستگیری‌ها را تشکیل می‌دهند؛ تا سال ۲۰۱۷، زنان ۲۷ درصد از کل دستگیری‌ها را به خود اختصاص داده‌اند که این رقم در سال ۱۹۹۷، ۲۱ درصد و در سال ۱۹۸۰ تنها ۱۶ درصد بوده است.

حتی در شرایطی که نرخ جرم و جنایت به پایین ترین حد تاریخی خود رسیده و نرخ دستگیری مردان به شدت کاهش یافته است. بازداشت زنان همچنان روند افزایشی خود را حفظ کرده و از بیش از دو میلیون دستگیری زنان در سال ۲۰۱۷، ۱۳.۹ درصد به دلیل تخلفات سوءمصرف مواد مخدر بوده است.

در سال ۲۰۱۵، حدود ۲.۱ میلیون بازداشت زنان ۱۶ سال و بالاتر از آن- اما حدود ۱۲ میلیون تماس با پلیس بدون بازداشت – صورت گرفت؛ این بدان معناست که به ازای هر زن دستگیر شده، پلیس به پنج زن دیگر مراجعه کرده است، چه در ایست ترافیکی، چه در خیابان یا در اجرای حکم دستگیری.

استفاده از زور از سال ۱۹۹۹ برای مردان تقریباً دو برابر شده است اما در میان زنان بیش از چهار برابر شده است.

برررسی داده‌های موجود نشان می‌دهد که احتمال بازداشت زنان سیاه‌پوست از سوی پلیس آمریکا در مقایسه با زنان سفیدپوست حدود سه برابر است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها