کد خبر: ۵۰۶۸۴۱
زمان انتشار: ۱۳:۳۲     ۱۶ خرداد ۱۴۰۱
رئیس پلیس پیشگیری با اعلام دستورالعمل سفر زائران به حج تمتع فهرست ۱۴ قلم داروی ممنوعه برای ورود به کشور عربستان را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه 598، سردار مهدی معصوم‌بیگی رییس پلیس پیشگیری با اشاره به اقلام ممنوعه در سفر حج تمتع اظهار کرد: حمل ۱۴ قلم دارو به کشور عربستان ممنوع است که آمپول پتیدین ۵۰ و ۱۰۰ میلی‌گرم، آمپول مرفین ۱۰ میلی‌گرم و قرص متادون ۵ و ۲۰ میلی‌گرم در این دسته قرار می‌گیرند.

وی افزود: همچنین شربت متادون، هیدرومرفین ۲ میلی‌گرم، قرص متیل فنیدات هیدرو کلراید، قرص ترامادول ۵۰ و ۱۰۰ میلی‌گرم، آمپول ترامادول ۵۰ میلی‌گرم،‌ شربت اکسپکتورانت کدئین، قرص استامینوفن کدئین، آمپول دیازپام ۱۰ میلی‌گرم، قرص دیازپام ۲،۵ و ۱۰ میلی‌گرم، آمپول و قرص بوپرونورفین نیز جزو اقلام ممنوعه هستند.

به گفته وی، همچنین به همراه داشتن ارز برای هر مسافر حداکثر تا رقم ۵۰۰۰ یورو مجاز است و هر مسافر نیز نهایتا می‌تواند ۱۵۰ گرم طلا با خود حمل کند.

وی افزود: همراه داشتن مواد مخدر و مواد مشابه آن نیز ممنوع است، خوشبختانه حجاج ایرانی این موارد را به خوبی رعایت می‌کنند و این توصیه برای معدود افرادی است که ممکن است اطلاعات کافی در این زمینه نداشته باشند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها