کد خبر: ۵۰۷۰۳۳
زمان انتشار: ۱۰:۲۹     ۲۱ خرداد ۱۴۰۱
اجتماع بزرگ امام رضایی‌ها تحت عنوان «اجتماع بزرگ ولایت عشق» در اعتراض به اهانت به امام رضا (ع) روز گذشته (جمعه ۲۰ خرداد) در دانشگاه تهران در حال برگزاری است.

به گزارش پایگاه 598، اجتماع بزرگ امام رضایی‌ها تحت عنوان «اجتماع بزرگ ولایت عشق» در اعتراض به اهانت به ساحت مبارک امام علی بن موسی الرضا (ع) امروز جمعه ۲۰ خرداد در دانشگاه تهران در حال برگزاری است.

در این همایش، که به‌طور زنده از شبکه سوم سیمای جمهوری اسلامی ایران در حال پخش است، اقشار مختلف مردم از سنین گوناگون و همراه خانواده‌ها حضور یافته‌اند.

حضور گسترده دسته‌جات هیئات و مساجد از اقصی نقاط مختلف شهر تهران در اجتماع بزرگ امام رضایی‌ها شکوه خاصی به این اجتماع مردمی بخشیده است.

اجتماع بزرگ امام رضایی‌ها در تهران در حال برگزاری است

 
 
 

انبوه پرچم‌های مزیّن به نام حضرت ثامن الحجج(ع) ، پرچم سه رنگ جمهوری اسلامی ایران و نیز پرچم‌های مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل از سوی جمعیت شرکت‌کننده در همایش امام رضایی‌ها به چشم می‌خورد.

قرائت صلوات مخصوصه حضرت امام رضا(ع) و ذکر توسل و مناجات با آن حضرت از جمله برنامه‌های همایش اجتماع امام رضایی‌ها در دانشگاه تهران است.

ادای احترام تهرانی‌ها به سردار سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با شعارهای هماهنگ و نیز نمایش تصویر وی از دیگر بخش‌های قابل توجه این اجتماع مردمی است.

در ادامه، گروه نقاره‌زنی آستان امام‌زادگان «آقا علی عباس و محمد» به نقاره‌زنی پرداختند.

انبوه جمعیت حاضر در دانشگاه تهران به همسرایی و مدح حضرت علی بن موسی الرضا که توسط محمدحسین پویانفر مداح اهل بیت(ع) اجرا شد،‌ پرداختند.

 
 
 

فریاد «لبیّک یا خامنه‌ای» در بخشی از مراسم اجتماع بزرگ امام رضایی‌ها در دانشگاه تهران طنین‌انداز شد.

 در ادامه، جمعیت شرکت‌کننده از سنین گوناگون در این اجتماع مردمی،‌ سرودهای «سلام فرمانده» و «عزیزم حسین» را قرائت کردند.

علیرضا زاکانی شهردار تهران و حجت الاسلام قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی از چهره‌های حاضر در اجتماع بزرگ امام رضایی‌ها در پایتخت بودند.

علیرضا زاکانی در جمع خبرنگاران و در حاشیه اجتماع بزرگ امام رضایی‌ها با اشاره به حضور پرشور آحاد مردم در این گردهمایی معنادار، گفت: این حضور نشان‌دهنده شور، شعور و محبت مردم عزیز ایران اسلامی به اهل بیت و به‌طور خاص امام رضا (ع) است.

شهردار تهران اقدام دشمنان در هتک حرمت به امام رضا (ع) را به‌مثابه «خاک پاشیدن به خورشید» توصیف کرد و گفت: شور و نشاط ملت شریف ایران اسلامی پاسخ دشمنان را داده و خواهد داد.

وی اظهار کرد: دشمنان از آنچه که از آن محروم هستند که محبت اهل بیت (ع) است و آنچه که دارند که علاقه به شیطان است، در «عنکبوت مقدس» به نمایش گذاشتند و خواستند به حریم رضوی (ع) جسارت و تعدی داشته باشند؛ اما پاسخ ملت رشید ایران و جلوه‌ای از آن را در این گردهمایی دریافت کردند.

زاکانی با تاکید بر اینکه محبت امام رضا (ع) تمام وجود ملت شریف ایران اسلامی را پر کرده است، گفت: حضور امروز مردم در این گردهمایی یک افتخار بود و از قبل نیز این پیش‌بینی می‌شد که این اهانت از سوی ملت شریف بی‌پاسخ نخواهد ماند و این پیشتازی را ملت رشید و به‌ویژه مردم عزیز تهران پرچم‌داری کردند.

در حاشیه این تجمع، حجت الاسلام حمید ارشاد استاد حوزه و دانشگاه، این اقدام خصمانه و مذبوحانه را محکوم کرد و اظهار داشت: فیلم «عنکبوت مقدس» محصول مشترک کشورهای غربی دانمارک، آلمان، سوئد و فرانسه است با نمایش سیاه‌نمایی علیه ایران و با اهداف سیاسی وارد جشنواره کن شد و به دلیل همین برنامه‌ریزی‌های سیاسی، اتفاقاً در بخش بهترین بازیگر زن نیز جایزه‌اش را به یکی از بازیگران ایرانی مهاجرت کرده اهدا کرد. این فیلم بیشتر چهره دشمنان قسم خورده اسلام عزیز و معنویت برخاسته از مکتب متعالی اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام و همچنین فرهنگ ناب ایرانی-اسلامی کشور عزیزمان که برخاسته از تعالیم حیات بخش حضرات معصومین علیهم السلام هست، را نشان داد و وقاحت دشمنان قسم خورده حیات طیبه و معنویت به نمایش گذاشت.

وی با اشاره به اینکه محتوای فیلم عنکبوت بسیار حساب شده و در راستای اهانت به مقدسات اسلامی و مردم ایران تدوین و برنامه ریزی شده است، در گفتگو با خبرگزاری مهر تصریح کرد: بنابراین هدف این فیلم تنها تخریب اسلام و معنویت و ایرانیت است. از این رو می‌توان گفت از عمده کارکردهای منفی این فیلم دین ستیزی و تصویر سازی غیر اسلامی از اسلام و ایران است. درواقع فیلم عنکبوت مقدس یک قاتل حرفه‌ای که مبتلا به بیماری روانی است را با اسلام پیوند می‌زنند تا اسلام را دین خشنی نشان دهند.

حمید ارشاد، بیچاره و بدبخت نشان دادن ملت ایران را از دیگر اهداف ساخت و پخش این فیلم برشمرد و گفت: فرهنگ اصیل ایرانی برخواسته از اسلام است و سازنده این فیلم در دروغ پردازی و توهین به اسلام و ایرانی از هیچ چیزی کم نگذاشته و هر کاری می توانسته انجام داده است.

این استاد حوزه و دانشگاه به فیلم‌های مورد توجه جشنواره بین المللی کن اشاره و بیان داشت: البته در غالباً جشنواره‌های بین المللی فیلم موضوعات، فیلم‌ها و آن آثار هنری که در راستای تخریب ارزش‌های الهی و اسلامی و ایرانی هستند ولو تلویحاً مشارکتی هم باشد مورد توجه معاندین قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: اوج خشم و کدورت دشمنان قسم خورده اسلام در این فیلم زمانی تجلی پیدا می‌کند که توهین به ساحت مقدس امام رضا (ع) با نشان دادن تصویر مشهد مقدس در نمایی از فیلم و همچنین در پوستر تبلیغاتی با مرکزیت حرم مطهر رضوی نمایش داده می‌شود تا به مخاطب چنین القا شود که در حال تماشای یک تار عنکبوت بسیار بزرگ است که در آن نمایه اطراف حرم مطهر که به شکل شبانه عکسبرداری شده در قالب یک تار عنکبوت بسیار بزرگی دیده شود و این یکی از اقدامات موذیانه ای است که در راستای تحقیر امامت و ولایت صورت گرفته است.

حمید ارشاد بیان داشت: امروز مردم تهران با تجمع در این اجتماع این حرکت مذبوحانه، سخیف و ضعیف را محکوم می‌کنند و خطاب به دشمنان می‌گویند این اقدام بیانگر و نمایش اوج ذلت و خواری و حقارت شماست و هیچ اقدام و حرکتی نمی‌تواند باعث شود ذره‌ای از ارزش حضرت امام رضا (ع) و همچنین از هویت ایرانی-اسلامی چیزی کاسته شود و نخواهد شد بنابراین با تمام قدرت این حرکت رو محکوم می‌کنیم و خواستار مجازات عاملین این حرکت ضد فرهنگی هستیم‌.

منبع : مشرق
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها