کد خبر: ۵۰۷۷۴۹
زمان انتشار: ۰۹:۵۲     ۰۲ تير ۱۴۰۱
دادستان قم با تاکید بر ضرورت آگاهی مردم درباره شرکت‌های سرمایه‌گذاری نامعتبر گفت: این شرکت‌ها با جذب سرمایه‌های مردم سود پرداخت می‌کنند و پس از مدتی ورشکست می‌شوند و پرونده‌های کثیرالشاکی زیادی را روی دست دستگاه قضا می‌گذارند.

به گزارش سرویس سیاسی پایگاه 598، نشست خبری هفته قوه قضاییه روز گذشته با حضور مسئولین قضایی استان و خبرنگاران در سالن جلسات ساختمان دادگستری استان قم برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین علی مظفری در این نشست با بیان اینکه امروزه نمی‌توان مسائل حقوقی و قضایی یک جامعه را بدون کمک اصحاب رسانه رفع کرد، اظهار کرد: هر دستگاهی برای پیشبرد اهدافش باید از ظرفیت اصحاب رسانه استفاده کند.

به گزارش فارس، وی خبرنگاران را روایتگران مسائل جامعه اسلامی دانست و گفت: روایت درست حقایق و وضعیت جامعه در تنظیم روابط شهروندان با مسئولان بسیار تاثیرگذار است.

رئیس کل دادگستری استان قم با بیان اینکه تکرار اخبار دروغ موجب سلب اعتماد مردم به رسانه‌ها می‌شود، تصریح کرد: اصحاب رسانه رسمی مورد اعتماد مردم هستند و دشمن تلاش می‌کند که این اعتماد را از بین ببرد.

وی با اشاره به فرا رسیدن هفته قوه قضاییه عنوان کرد: سالروز شهادت شهید بهشتی و همراهان ایشان به‌عنوان مناسبتی برای گرامیداشت قوه قضاییه تعیین شده است که در این فرصت به مباحث مختلف قوه پرداخته می‌شود.

مظفری یکی از تصمیم‌گیرندگان نهایی امور مردم در استان قم را دستگاه قضایی دانست و افزود: در راستای حفظ حقوق عامه و عموم شهروندان دستگاه قضایی تلاش بسیاری داشته است و در این زمینه دستگاه قضایی از مشارکت اصحاب رسانه نیز استفاده کرده است.

وی از سفر رئیس قوه قضاییه به قم یاد کرد و گفت: مقدمات سفر از چند هفته قبل آماده و در زمان سفر نیز مشکلات مردم پیگیری شد، دیروز صبح رئیس قوه تماس گرفتند و دستور دادند که تعهدات را پیگیری کنید.

یک کلاهبردار با یک هزار و ۱۱۱ شاکی در قم

رئیس کل دادگستری قم: اصحاب رسانه رسمی مورد اعتماد مردم هستند/ پرونده مجتمع گردشگری «زیتون» روی میز دادستانی/ دادستان قم: اتفاقی که برای خبرنگار فرهیختگان در قم رخ داد در حال پیگیری می‌باشددر ادامه این نشست حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن غریب دادستان قم، با اشاره به پرونده‌های متعدد شرکت‌های سرمایه‌گذاری گفت: این معضل در قم افزایش داشته و منجر به رقابت بین شرکت‌های مختلف برای افزایش در پرداخت سود شده است. این شرکت‌ها با جذب سرمایه‌های مردم سود پرداخت می‌کنند و پس از مدتی ورشکست می‌شوند و پرونده‌های کثیرالشاکی زیادی را روی دست دستگاه قضا می‌گذارند.

وی با تاکید بر ضرورت آگاهی بخشی و اطلاع‌رسانی رسانه ها به مردم، ادامه داد: سال گذشته هشت شرکت که به‌صورت رسمی تبلیغات می‌کردند نتوانستند برای ما مدرکی مبنی بر فعالیت اقتصادی سودآور ارائه کنند و پرونده‌ها به معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری ارجاع شد تا جذب سرمایه نداشته باشند.

دادستان قم همچنین گفت: شرکت‌های سرمایه‌گذاری پیشرو، حجم گستر، زرین عرش سیمرغ، شرکت مالی پارس، گروه مالی اسلامی هبنا، شرکت آذران تجارت الکترونیک معروف به آذر سرمایه، شرکت مالی آینده‌نگر سرمایه معروف به امان سرمایه،‌ شرکت مالی صلیب تجارت الکترونیک کوثر معروف به صلیب سرمایه و شرکت مالی اطمینان تجارت معروف به نوین سرمایه،‌ از جمله شرکت‌هایی هستند که به‌صورت علنی با وعده پرداخت سودهای غیرمتعارف اقدام به جذب سرمایه مردم می‌کنند.

پرونده مجتمع گردشگری «زیتون» روی میز دادستانی

غریب همچنین با اشاره به انتشار گزارش‌های رسانه‌ای در جراید و فضای مجازی در خصوص «تغییر کاربری چند ده هکتاری کشاورزی به مجتمع گردشگری»، گفت: در مورد مجتمع زیتون گزارشی به ما ارسال شد که با جدیت در حال پیگیری هستیم و اگر در روند واگذاری‌ها و تغییر کاربری‌ها تخلف و جرمی صورت گرفته باشد، قطعاً برخورد صورت می‌گیرد.

اتفاقی که برای خبرنگار فرهیختگان در قم رخ داد در حال پیگیری می‌باشد

در ادامه حجت‌الاسلام‌ حسن غریب دادستان قم در پاسخ به سوال خبرنگار پایگاه 598 در خصوص پرونده شکایت خبرنگار روزنامه فرهیختگان که چندی پیش در سفری به استان قم مورد سوء قصد قرار گرفته بود گفت: این پرونده در قم تشکیل و به جدیت در حال پیگیری است ولی چون در حال حاضر در مرحله تحقیقات می باشد از بیان جزئیات آن معذوریم.

وی دلیل طولانی شدن روند رسیدگی به این پرونده را گفت: پس از طرح شکایت این خبرنگار، پرونده تشکیل و تحقیقات در این خصوص شروع و وسیله نقلیه مرتکبین شناسایی شده اما چون سوء قصد اتهام بزرگی می باشد و به راحتی نمیتوان آن را اعلام کرد، برای بررسی دقیق‌تر احتیاج به زمان بیشتری می‌باشد.

گفتنی است 30 فروردین ماه خبری در رسانه ها منتشر شد که خبرنگار فرهیختگان که برای پیگیری گزارشی در خصوص ابهامات یک مجتمع بین راهی به استان قم سفر کرده بود، در راه برگشت به تهران به ایشان سوءقصد شد.

بیستم اردیبهشت ماه سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری در پاسخ به سوال درباره "اتفاقی که برای خبرنگار فرهیختگان در قم رخ داد"، گفت: استفاده از ظرفیت های مردمی و اصحاب رسانه در مبارزه با فساد مهم است و در قوانین تاکید بر این امر شده است. در ارتباط با موارد فساد مثل سوت زنی حتما در چارچوب قانونی اقدام می شود و به مراجع مرتبط موارد فساد گزارش می شود و تحت حمایت قرار می‌گیرند. در مورد خبرنگار عزیز فرهیختگان به محض اطلاع موضوع پیگیری و پرونده در قم تشکیل شده و وسیله نقلیه مرتکبین شناسایی شده است و قطعا نه تنها با این مورد بلکه در هر موردی برخورد قاطع می کنیم.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها