کد خبر: ۵۰۸۹۹۲
زمان انتشار: ۱۵:۰۸     ۱۷ تير ۱۴۰۱
فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: برخی‌ها با سگ وارد پارک‌ها می‌شوند و هیچ‌چیز را رعایت نمی‌کنند. به این افراد اعلام می‌کنیم که ورود سگ به پارک ممنوع است و جرم محسوب می‌شود. ما با این موضوع برخورد می‌کنیم.

به گزارش پایگاه 598: سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت:‌ بر اساس طرحی، تمام کلانتری‌ها و یگان امداد را مکلف کردیم که بحث ایجاد یک فضای مناسب و برخورد با تمام عناصر آلوده کننده پارک‌ و تفرجگاه‌ها را به طور جدی در دستور کار خود قرار دهند.

وی ادامه داد:‌ این طرح در دستور کار روزانه آن‌هاست و هر روز بالغ بر ۲ هزار پارک زیر نظر کلانتری و یگان امداد قرار گرفته است.

رحیمی با بیان اینکه در این طرح، پارک‌ها از لوث وجود اراذل و اوباش، مزاحمان نوامیس، معتادان متجاهر و خرده فروشان مواد مخدر پاک خواهند شد، گفت:‌ اخیرا با توجه به دستور جدیدی که صادر کردیم، بحث ورود سگ ها به پارک ها نیز مطرح شد؛ برخی با سگ‌ها به پارک وارد می‌شوند و رعایت نیز نمی‌کنند، به خصوص درباره سگ‌های بسیار بزرگ که حتی دیدن آن برای برخی رعب آور است. رسیدگی به این موضوع نیز در دستور کار قرار گرفته است که اعلام می‌کنیم ورود همه این‌ها به پارک ممنوع است.

فرمانده انتظامی پایتخت افزود:‌ این اقدامات از نظر ما جرم محسوب می‌شود و جرم مشهود است که برخورد قانونی با این ها صورت خواهد گرفت.

رحیمی درباره شیوه نظارت بر پارک و تفرجگاه ها نیز اظهار کرد:‌ در برخی موارد که فضا اجازه می‌دهد همکاران با موتور و خودرو حضور خواهند داشت اما بیش از ۹۰تا ۹۵ درصد به صورت پیاده تردد می‌کنند که مردم با دیدن پلیس احساس آرامش کنند؛ همکارانم به صورت گشت های دو یا سه نفره در اغلب پارک‌ها حرکت می‌کنند. این اقدام تا لحظه‌ای که مردم در پارک‌ها حضور دارند و در حال استفاده هستند، استمرار خواهد داشت.

این گزارش حاکی است بیش از ۶۰ هزار نفر با راه‌اندازی پویشی در فارس من (https://www.farsnews.ir/my/c/77256) خواستار جلوگیری از سگ‌گردانی در پارک‌ها شده بودند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها