کد خبر: ۵۰۹۴۱۱
زمان انتشار: ۱۵:۱۴     ۲۲ تير ۱۴۰۱

به گزارش پایگاه 598، به نقل از فارس: برخی مردم با ثبت پویش «با اختلاف قیمت خودرو بین کارخانه و بازار مقابله شود» نسبت به گرانی خودرو گلایه کردند و عنوان کردند که با قطع دست دلالان از بازار خودرو از اختلاف شدید قیمت خودرو در بازار و کارخانه جلوگیری شود. 

آنها عنوان کردند که قیمت کارخانه یک خودرو 220 میلیون تومان است اما همان خودرو در بازار به قیمت 420 میلیون تومان عرضه می شود. 

یکی از معضلات بازار خودرو کشور اختلاف قیمت شدید خودرو بین کارخانه و بازار است پس از اتفاقاتی در سال 97 برای صنعت خودرو با خروج خودروسازان فرانسوی پیش آمد این صنعت با چالش های زیادی روبرو شد اگرچه اقداماتی طی سال های اخیر برای رفع کم و کاستی های این صنعت از سوی مقامات وزارت صمت انجام شده اما هنوز این صنعت به شرایط قبل خود یعنی سال های 96 بازنگشته است. 

در حالی که نیاز بازار به خودرو سالانه یک میلیون و 500 هزار دستگاه است اما در سال گذشته 900 هزار دستگاه خودرو تولید و روانه بازار شد بنابراین یکی از مشکلات اصلی صنعت خودرو علاوه بر مشکل کیفیت،  عدم تناسب بین عرضه و تقاضا است که بسیاری از دست اندرکاران صنعت خودرو این مساله را عامل اصلی اختلاف قیمت خودرو بین کارخانه و بازار عنوان می کنند. 

سعید موتمنی رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو گفت: با توجه به اینکه عرضه خودرو متناسب با تقاضای بازار نیست، اختلاف قیمت خودرو در بازار و کارخانه همچنان حدود 100 درصد است. 

وی با اشاره به لزوم واردات خودرو برای تنظیم بازار خودرو اظهار داشت:  برای تنظیم بازار خودرو باید خودروهای اقتصادی و با کیفیت وارد شود، زیرا واردات خودروهای گران قیمت تاثیری در تنظیم بازار نخواهد داشت. 

وی اظهار داشت: متاسفانه عرضه خودرو جوابگوی تقاضای بازار نیست و برای تعادل در بازار باید نیاز بازار تامین شود که یکی از روش‌ها همان واردات خودرو  و به ویژه واردات خودروی اقتصادی است. 

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها