کد خبر: ۵۱۰۰۹۱
زمان انتشار: ۱۲:۴۹     ۳۰ تير ۱۴۰۱
به مناسبت گرامیداشت یاد قربانیان حمله ترکیه؛
نخست وزیر عراق به مناسبت گرامیداشت یاد کشته شدگان حمله توپخانه ای ترکیه به شمال اقلیم کردستان، یک روز عزای عمومی اعلام کرد.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از بغداد الیوم، مصطفی الکاظمی نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق امروز پنجشنبه را به مناسبت گرامیداشت یاد و خاطره قربانیان حمله توپخانه ای ترکیه به گردشگاهی در استان دهوک در شمال اقلیم کردستان، عزای عمومی اعلام کرد.

دبیرخانه دفتر نخست وزیری عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد: مصطفی الکاظمی امروز را به مناسبت پاسداشت قربانیان حمله وحشیانه ترکیه به استان دهوک در شمال اقلیم کردستان، عزای عمومی اعلام کرده است.

گفتنی است، حمله توپخانه ای ترکیه به گردشگاهی در استان دهوک در اقلیم کردستان با واکنش گسترده، گروه‌ها، شخصیت‌ها و مقامات فعلی و سابق عراق مواجه شد.

بر همین اساس نخست وزیر عراق در واکنش به این حمله ترکیه تاکید کرد که بغداد حق واکنش به تجاوز ترکیه را برای خود محفوظ می‌داند و دولت برای حفاظت از شهروندانش همه اقدامات لازم را در پیش خواهد گرفت.

وی افزود: نیروهای ترکیه بار دیگر در اقدامی که نقض حاکمیت عراق به حساب می‌آید، مرتکب تجاوز آشکار شدند و جان و امنیت شهروندان عراقی را هدف قرار دادند.

همچنین بغداد در واکنش به این حمله ترکیه، به شورای امنیت سازمان ملل متحد شکایت کرد.

مقتدی صدر رهبر جریان صدر در بیانیه‌ای در واکنش به حمله ترکیه به شمال عراق گفت که آنکارا با این گمان که عراق تنها واکنش ضعیفی از خود نشان خواهد داد، وقاحتش را بیشتر کرده است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها