کد خبر: ۵۱۱۰۶۰
زمان انتشار: ۱۳:۱۷     ۱۰ مرداد ۱۴۰۱
به ماجدی دستور فرمایید اسناد را ارائه کند
هیات رییسه سابق فدراسیون فوتبال با انتشار بیانیه ای نسبت به اظهارات وزیر ورزش و جوانان واکنش نشان داد.

به گزارش پایگاه خبری 598 به نقل از "ورزش سه"، حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان در گفت و گوی ویژه خبری تلویزیون درباره مارک ویلموتس مطالبی را بیان کرد و خواهان برخورد با خاطیان آن پرونده شد.
حالا هیات رییسه سابق فدراسیون فوتبال که پای قرارداد مارک ویلموتس را امضا کرده‌اند در واکنش به صحبت‌های وزیر ورزش توضیحاتی را در قالب یک بیانیه منتشر کرده است.
در این بیانیه آمده است:
"احتراما با آرزوی قبولی عزاداری در ماه محرم،بدین وسیله هیات رییسه سابق فدراسیون فوتبال بر خود لازم می داند درباره مصاحبه جنابعالی در برنامه گفت و گوی ویژه خبری شبکه خبر سیما،پیرامون پرونده سرمربی سابق تیم ملی نکاتی را جهت تنویر افکار عمومی و همچنین جنابعالی معروض دارد:
۱.قرارداد مارک ویلموتس با فدراسیون فوتبال به واسطه عدم پرداخت حقوق ماهیانه این مربی بیش‌ از دو ماه مطابق قوانین نقل و انتقالات فیفا فسخ یکطرفه شده است و مطابق ماده ۱۷ قوانین نقل و انتقالاتی و قوانین الزام‌ آور کشور سوئیس خسارت فسخ شامل باقیمانده تمام سال های قراردادی فی مابین می باشد.
فدراسیون فوتبال مکررا هشدارهای لازم را طی نامه های مختلف به وزارت ورزش و جوانان و دولت وقت که سوابق این نامه ها در اتوماسیون وزارت تحت امر جنابعالی موجود است نسبت به خطر عدم پرداخت حقوق سرمربی و فسخ یکطرفه قراداد داده بود اما متاسفانه وقتی به این مصادیق ترتیب اثر داده شد که فسخ قرارداد یکطرفه توسط سرمربی و تیم حقوقی وی انجام شده بود‌.
۲.تاکنون هیچ یک از حقوق دان های بین الملل در حوزه ورزش نسبت‌ به مفاد قرارداد ویلموتس ایراد یا اشکالی مبتنی بر عدم رعایت قوانین‌بین المللی(مطابق قوانین نقل و انتقالات فیفا)وارد ندانسته اند و اظهارات پیرامون عدم نتیجه گیری در بازی های مقدماتی‌۲۰۲۲ ،عرصه فنی و نحوه پرداخت حقوق و فسخ یکطرفه قرارداد بوده که تحت هیچ عنوان به اصل مفاد حاکم بر قرارداد مرتبط نمی باشد.علاوه بر این،لازم به ذکر است که کارشناسان خبره در امر انعقاد قراردادهای مشابه،گواهی می دهند هرگونه توافق‌طرفین در قراداد شرط و مانع از اجرا فسخ قرارداد یکطرفه‌به واسطه عدم پرداخت دوماهه نیست.
۳.همانطور که جنابعالی مستحضرید به صراحت در رای دادگاه داوری ورزش آمده که فدراسیون فوتبال در مسیر انجام تعهدات خود حسن نیت داشته و قصوری متوجه فدراسیون فوتبال ایران نبوده بلکه به دلیل تحریم های ظالمانه آمریکا علیه کشورمان قادر به استفاده از منابع خود نزد فیفا و پرداخت به موقع حقوق سرمربی نبوده است.همین جمله که به صراحت در رای دادگاه حکمیت ورزش آمده است نشان از مظلومیت هیات رییسه وقت فدراسیون دارد و اینکه غیرمنصفانه مورد هجمه و حملات یک جریان هدفمند قرار گرفته اند‌.
۴.همانطور که مستحضرید و سوابق نشان می دهد پرداخت کلیه حقوق و مزایای مربیان خارجی شاغل در فدراسیون فوتبال در ادوار مختلف از طریق منابع فدراسیون نزد فیفا پرداخت شده است و به صورت مشابه قرار بوده حقوق مارک ویلموتس از منابع فدراسیون در فیفا پرداخت گردد اما پس از تشدید تحریم ها که به صراحت در رای دادگاه داوری ورزش آمده فسخ قرارداد شده که متاسفانه در اظهارات جنابعالی به آن اشاره نشده است.
۵.حضرتعالی فرموده اید که ۲۴ میلیارد تومان فدراسیون فوتبال نسبت به بدهی خود بابت دو میلیون یورو دریافتی از شستا پرداخت کرده است که لازم است به استحضار جنابعالی رسانیم این مبلغ طبق دفاتر مالی شرکت شستا ۲۵ میلیارد بوده است.
با توجه به اینکه پرداخت شرکت شستا به فدراسیون فوتبال رفع تعهد ارزی بوده فدراسیون فوتبال با توجه به نرخ ارز آن روز و حتی بیشتر از آن با پرداخت ۲۵ میلیارد تومان تعهد خود را نسبت به آن شر‌کت انجام داده است.
بدیهی است فدراسیون های بعدی باید نسبت به رفع توقیف سند ساختمان فدراسیون جهت احقاق حقوق فدراسیون انجام می دادند و این موضوع متاسفانه تاکنون مسکوت مانده ولی از نظر حقوقی قابل پیگیری است.
لذا شایسته است به سرپرست فدراسیون که چنین گزارشی تهیه کرده اند دستور فرمایید با توجه به پرداختی های صورت گرفته قبلی نسبت به رفع توقیف سند فدراسیون اقدام کنند.
در خاتمه این هیات رییسه امیدوار است در صورت ارسال گزارش مشابه به حضرتعالی قبل از رسانه‌ای شدن نظرات اینجانبان را نسبت به راستی آزمایی گزارش های ارسال دریافت و سپس اقدام فرمایید.این هیات رییسه آمادگی برگزاری نشست با جنابعالی و بخش حقوقی وزارتخانه در این قبیل موضوعات را داشته و دارد."

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها