کد خبر: ۵۱۱۳۱۹
زمان انتشار: ۱۶:۱۹     ۱۲ مرداد ۱۴۰۱
قرارداد ویلموتس و حواشی آن عبرت و بصیرتی برای آینده است؛
حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان قرارداد مارک ویلموتس و حواشی مربوط به آن را که همچنان دامن‌گیر فوتبال ایران است، عبرت و بصیرتی برای آینده دانست.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از تسنیم، سیدحمید سجادی وزیر ورزش و جوانان صبح امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران، درباره امکان حضور بانوان در مسابقات لیگ فوتبال، گفت: ما برای حضور زنان در ورزشگاه مشکلی نداشتیم و هر زمانی که لازم بوده و اراده کردیم با مجوز دستگاه‌های مرتبط و فراهم کردن زیرساخت‌ها، بانوان تشریف آوردند.

وی افزود: دوستان ما در فدراسیون فوتبال در حال برنامه‌ریزی هستند، من هم روز شنبه در دفتر خودم جلسه‌ای تشکیل دادم و ابعاد قضیه را بررسی کردیم تا ببینیم بهترین راهکار چیست.

وزیر ورزش و جوانان همچنین درباره پرونده ویلموتس خاطر نشان کرد: ما وظیفه نظارتی که در قانون آمده را دنبال می‌کنیم و در برنامه «صف اول» تلویزیون هم پرونده ویلموتس و ابعاد آن را تشریح کردم. در این ماجرا بحث پیش‌پرداخت و بعد از آن ضمانتی که رخ داد و کمکی که از یکی از شرکت‌ها در بحث ضمانت گرفتند، مطرح است. به آن شرکت 25 میلیارد تومان به‌صورت ریالی بابت آن دو میلیون یورو پرداخت شد، اما چون ضمانت آن پرداخت، سند ساختمان فدراسیون بود در نهایت شش‌دانگ فدراسیون به نام شرکت یادشده، شده است. در مورد سه‌دانگ از ساختمان پرسپولیس هم همین موضوع اتفاق افتاده، چون ساختمان پرسپولیس هم به‌نام فدراسیون فوتبال است.

سجادی ادامه داد: به همین خاطر آن ضمانت پیش‌پرداخت (دو میلیون یورو) و رأی سه میلیون و 300 هزار یورویی که اخیراً فدراسیون فوتبال اعلام کرده است منتظر دیرکرد دو تا پنج درصدی برای پرداخت هستند، همه عبرتی برای قراردادها و بصیرتی برای آینده است. پیگیری لازم در این مورد انجام می‌شود و درباره مطالبه‌ای که مردم از ما دارند، در حال هم‌فکری هستیم. پیگیر هستیم که شرایط پرداخت چگونه خواهد بود و نتایج پیگیری‌ها اطلاع‌رسانی می‌شود. ما نمی‌توانیم نسبت به این امر بی‌تفاوت باشیم. برخی به من خُرده گرفتند که شما نباید به این موضوع می‌پرداختید.

وی اضافه کرد: برخی از افرادی که ما می‌دانیم در گذشته کجا بودند، چه ردپایی دارند، خودشان هم مدیر بودند و چه عواقبی بر جای گذاشتند و مدیر چه باشگاه‌هایی بودند که از آنها اکنون هیچ اسمی نیست؛ برخی از آنها برای من خط و نشان کشیدند و برای من متن دادند و در فضای مجازی به دلیل اینکه وزیر وظیفه حاکمیتی خود را تشریح کرده است، به لرزه افتاده‌اند. هدف ما نام بردن از کسی نیست. عده‌ای گفتند آقای سجادی از یک نامزد حمایت می‌کند. خیر، اینطور نیست.

وزیر ورزش گفت: وزارت ورزش اصلاً به هیچ عنوان در انتخابات فدراسیون فوتبال اجازه ورود را به خود نمی‌دهد، ولی کمک می‌کند که بهترین انتخابات شکل بگیرد و فدراسیون فوتبال از حالت سرپرستی هرچه زودتر خارج شود.

سجادی بیان کرد: دیروز بر بنده در مجلس خُرده گرفتند که افرادی که از مسببان همین قرارداد ویلموتس هستند را اجازه داده‌اید ثبت‌نام کنند، در حالی که ما اجازه جلوگیری از ثبت‌نام نداریم و هر کس شرایطش را داشته باشد می‌تواند ثبت‌نام کند، ولی من به راحتی دیروز در مجلس مورد خطاب همین موضوع قرار گرفتم و فرصت دفاع هم نداشتم. البته همچنان هرکس بپرسد من توضیح داده و دفاع خواهم کرد، برای اینکه دیروز من به ناحق متهم به این شدم که از نظر بُعد نظارتی کم‌کاری کردیم.

وی عنوان کرد: ما نمی‌توانیم از ثبت‌نام جلوگیری کنیم. این کار انجام می‌شود و بعد دستگاه‌های نظارتی، امنیتی و حراست بررسی و نتیجه را اعلام می‌کنند. متأسفانه دیروز مواردی در مجلس مطرح شد که اصلاً مرتبط با سؤال بنده نبود و همین مطالب هم عنوان شد. ما پرونده ویلموتس را تا آنجا که وظیفه قانونی ماست، تا پایان پیگیری می‌کنیم تا به نتیجه برسد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها