کد خبر: ۵۱۱۶۵۱
زمان انتشار: ۱۳:۰۲     ۱۳ مرداد ۱۴۰۱
شب ششم محرم حرم‌ حضرت معصومه(س) محرم ۱۴۰۱/
سخنران حرم بانوی کرامت گفت: لازم است والدین نسبت به آخرت و عاقبت به خیری نسل خود تلاش کنند و فقط به فکر تامین مادیات اهل و عیال نباشند.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله‌علیها، آیت‌الله سید‌مهدی میرباقری طی سخنانی در ششمین شب محرم بعد از نماز عشاء در شبستان امام‌خمینی(ره) حرم‌بانوی‌کرامت گفت: حضرت سید‌الشهدا در خطبه معروف خودشان به هنگام خروج از مکه به سمت عراق، می فرمایند خداوند بین وجود نبی خدا و پاره‌های وجود حضرت فاصله نمی‌اندازد و این پاره‌های وجود نبی گرامی اسلام در مقام حضیره‌القدس به نبی خدا ملحق خواهند شد.

وی افزود: در حقیقت امام حسین علیه‌السلام با این کلام درصدد تبیین این مسئله هستند که پایان حرکت کربلا، الحاق به نبی خدا در یک مقام خاص است و این وعده حتمی خداوند و پاداش این حرکت و شهادت است.

استاد حوزه‌علمیه اظهار داشت: یکی از الطاف الهی در حق مومنین این است که ذریه مومنین در بهشت به آن‌ها ملحق خواهد شد و طبق روایت ذریه مومنینی که از نظر عمل مثل اجداد خودشان هم نباشند نقص و کسری عمل آن‌ها جبران خواهد شد، مشروط بر اینکه این ذریه از اصل ایمان از اجداد خود تبعیت کرده باشند.

میرباقری تاکید کرد: خداوند نسبت به کسانی که نسبت به ذریه خود دلسوز هستند و تلاش می‌کنند ذریه و نسل خود را از دست شیطان رها کنند عنایت ویژه دارد و آن‌ها را اهل نجات خواهد کرد.

وی خاطر نشان کرد: لازم است والدین نسبت به آخرت و عاقبت به خیری نسل خود تلاش کنند و فقط به فکر تامین مادیات اهل و عیال نباشند.

سخنران حرم بانوی کرامت یادآور شد: طبق روایت یکی از الطاف دیگر خداوند نسبت به اطفال مومنان که در دوران کودکی از دنیا رفته اند این است که این اطفال بر سر سفره حضرت‌ابراهیم علیه‌السلام و حضرت ساره مهمان بوده و خداوند این دو بزرگوار را کفیل اطفال قرار داده اند.

عضو مجلس‌ خبرگان ‌رهبری افزود: سفره توحیدی حضرت ابراهیم علیه السلام نسبت به این اطفال مومنین برقرار است و این فرزندان در خدمت حضرت پرورش پیدا می‌کنند.

وی در ادامه گفت: ادامه امامت از ذریه سید‌الشهدا، شفا در تربت حضرت، اجابت دعا در مرقد مطهر حضرت و عدم محاسبه از عمر زائر به هنگام رفت و آمد به کربلا در عوض شهادت سید‌الشهداست که خداوند عطا نموده است.

میرباقری خاطر نشان کرد: پاداش اختصاصی که خداوند به حضرت سید‌الشهدا عطا می‌کنند الحاق به نبی خداست که ترفیع درجه خاصی روی می‌دهد.

رئیس فرهنگستان علوم‌اسلامی تاکید کرد: امام حسین علیه‌السلام به اهل بکاء نظر ویژه دارد و برای عزاداران و زائران خود طلب مغفرت می‌کنند.

سخنران حرم بانوی کرامت یادآور شد: حرم سید‌الشهدا یک موقف و یک موطن خاصی است چرا که محل نزول انبیاء الهی بوده و انسان می‌تواند از سرزمین کربلا به عرش الهی دست پیدا کند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها