کد خبر: ۵۱۱۸۳۹
زمان انتشار: ۰۹:۵۴     ۲۳ مرداد ۱۴۰۱
اهواز - مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای خوزستان گفت: پیش بینی می‌شود نسبت به اربعین حسینی (ع) سال ۹۸، با رشد ۱۰۰ درصدی تردد زائران از پایانه‌های مرزی خوزستان مواجه باشیم.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از مهر، مد جولانژاد اظهار کرد: استان خوزستان با برخورداری از دو پایانه مرزی شلمچه و چذابه، سالانه میزبان جمعیت زیادی از محبان اهل بیت و زائران امام حسین (ع) به ویژه در ایام اربعین است.

وی افزود: شیوع کرونا در کنار تأثیرگذاری بر تمامی بخش‌ها، تأثیر خود را بر تعطیلی پایانه‌های مرزی و برگزار نشدن راهپیمایی اربعین حسینی (ع) در دو سال گذشته گذاشت اما امسال با توجه به اعلام ستاد مرکزی اربعین حسینی (ع)، زائران ایرانی طبق دستورالعمل صادر شده می‌توانند در این مراسم شرکت کنند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان خوزستان بیان کرد: در اربعین حسینی (ع) سال ۱۳۹۸، مجموع تردد زائران ایرانی و خارجی از مرز بین المللی شلمچه شامل ورود و خروج، یک میلیون و ۶۷۱ هزار و ۸۲۲ نفر، و از مرز چذابه ۶۵۷ هزار و ۹۳ نفر بود که با توجه به تعطیلی مرزها در دو سال گذشته و پیش بینی افزایش تردد زائران، این اداره کل تدابیر لازم برای تردد زائران با لحاظ افزایش ١٠٠ درصدی نسبت به اربعین سال ۱۳۹۸ را در دستور کار دارد.

جولانژد از اقدامات انجام شده در خصوص جابجایی زائران اربعین حسینی (ع) و تأمین ناوگان حمل و نقل عمومی برای مسافران گفت: با توجه به اینکه بخش قابل توجهی از زائران از خودروهای شخصی برای عزیمت به مرز استفاده می‌کنند، پیش بینی می‌شود برای جابجایی سایر زائران به ۱۰ هزار و ۵۸۸ دستگاه اتوبوس، مینی بوس و سواری کرایه نیاز باشد که در این خصوص پیش بینی می‌شود ۱۵ هزار و ۱۷۶ سفر برای عزیمت به نقاط برون استان و ۱۷ هزار و ۱۶۶ سفر درون انجام گیرد.

وی ادامه داد: این اداره کل به منظور تأمین ناوگان مورد نیاز علاوه بر استفاده از ظرفیت ناوگان استان‌های معین با به کارگیری از ناوگان زیرپوشش ارگان‌ها و سازمان‌های دولتی با رعایت موارد ایمنی اقدامات لازم را انجام خواهد داد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها