کد خبر: ۵۱۲۱۸۳
زمان انتشار: ۱۰:۵۶     ۲۷ مرداد ۱۴۰۱
حسن بهرام‌نیا:
استاندار ایلام گفت: با استفاده از همه ظرفیت‌ها کاری خواهیم کرد که شیرینی و حلاوت زیارت زوار اربعین دو چندان شود.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از ایسنا، دکتر حسن بهرام‌نیا شامگاه دیروز، در سفر به ملکشاهی، پس از بازدید از زیرساخت های اربعین در این شهرستان به ویژه محل اسکان زائران، در نشست هماهنگی کمیته‌های ستاد اربعین و دستگاه‌های اجرایی معین اربعین در شهرستان حضور پیدا کرد.

استاندار ایلام در این نشست ضمن گرامیداشت سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی گفت: این عزیزان شدید ترین شکنجه ها را تحمل کردند اما خم به ابرو نیاوردند.

وی افزود: آزادگان اسوه صبر، ایثار و استقامت هستند و با الگو گرفتن از حضرت امام موسی ابن جعفر علیه السلام سختی ها را با جان و دل پذیرفتند و نگذاشتند خدشه ای به نظام، انقلاب و کشور وارد شود.

دکتر بهرام‌نیا در ادامه با عنوان این مطلب که در آستانه اربعین قرار گرفته‌ایم، اظهار داشت: در این راستا خداوند به ما موهبت کرده که باید از این شرایط نهایت استفاده را داشته باشیم.

وی با اشاره به ضرورت استفاده معنوی از ایام اربعین گفت: حضرت امام حسین (ع) چراغ هدایت و کشتی نجات است و هر کس می خواهد که به بی راهه نرود و راه را گم نکند باید خود را به این چراغ فروزان متصل کند.

استاندار ایلام با قدردانی از امام جمعه و فرماندار ملکشاهی به دلیل اهتمام و پیگیری در امور اربعین، گفت: امام جمعه و فرماندار ملکشاهی با استفاده از ظرفیت بسیج، نیروهای مردمی و عاشقان اهل بیت ( ع ) به زائران عتبات عالیات خدمات ارایه می دهند.

وی امام جمعه ملکشاهی را محور وحدت و انسجام شهرستان عنوان کرد و گفت: مسولیت اصلی امورات فرهنگی اربعین در شهرستان های زائر پذیر با امامان جمعه آن شهرستانها است.

وی اضافه کرد: تمامی مدیران‌کل استان بعنوان مدیران معین شهرستان‌های زائر پذیر انتخاب خواهند شد و تا پایان اربعین با هماهنگی فرمانداران باید در خدمات دهی به زوار مشارکت کنند.

بهرام‌نیا با اشاره به تعداد شهرستان های زائر پذیر استان، گفت: ۱۰ شهرستان زائر پذیر داریم که تقریبا همه مدیران کل بعنوان معین تا پایان اربعین در آن شهرستانها خدمت رسانی می کنند.

وی در ادامه خواستار حسینی شدن فضای محیطی استان و شهرستانهای زائر پذیر شد و گفت: در این راستا نصب تابلو های راهنما برای زائران و همچنین نصب تابلو با شعائر دینی در شهرستان های زائر پذیر ضرورت دارد.

استاندار ایلام در ادامه از مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خواست که نمایشگاه هایی در طول مسیر اربعین ایجاد شود.

رئیس ستاد اربعین استان با اشاره به ظرفیت بالای اصحاب رسانه و صدا و سیما در استان، گفت: به تصویر کشیدن شکوه کنگره اربعین مهم ترین وظیفه و رسالت اصحاب رسانه است.

نماینده عالی دولت در استان در بخش دیگری از صحبت‌های خود با تاکید بر ایمن سازی مسیر ها و محورهای مواصلاتی اربعین در ایلام گفت: حضور نیروهای پلیس در محورهای مواصلاتی اربعین باید افزایش یابد تا شاهد کمترین حوادث باشیم.

وی گفت: همه تلاش خود را بکار خواهیم گرفت تا زمینه سفر توام با آرامش و امنیت، برای زائرانی که از مرز مهران به عتبات عالیات مشرف می شود فراهم شود.

استاندار ایلام با تاکید براین که اربعین امسال مردمی و محور کار در آن باید مردم باشند، گفت: دولت زمینه مردمی برگزار نمودن اربعین را فراهم می آورد.

وی ادامه داد: با استفاده از همه ظرفیت ها و امکانات موجود کاری خواهیم کرد که شیرینی و حلاوت زیارت زوار دو چندان شود.

بهرام‌نیا در خصوص ظرفیت اسکان زوار در ملکشاهی گفت: سالن های ورزشی، مساجد و حسینیه های شهرستان در ایام اربعین ظرفیت اسکان بیش از ۷ هزار زائر را دارد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها