کد خبر: ۵۱۲۵۴۰
زمان انتشار: ۱۴:۲۴     ۰۱ شهريور ۱۴۰۱
سیدحسن نصرالله:
دبیر کل حزب الله گفت که پیروزی سال ۲۰۰۰، به پروژه «اسرائیل بزرگ» پایان بخشید و ارتش غیر قابل شکست را درهم شکست.

به گزارش سزویس بین الملل پایگاه 598، سید حسن نصرالله دوشنبه شب در جریان مراسم جشن بزرگ چهل سالگی حزب الله تحت عنوان «چهل بهار» که در ضاحیه بیروت برگزار شده است، به صورت ویدئو کنفرانس سخنرانی کرد.

دبیرکل حزب الله لبنان در ابتدای سخنرانی خود چهل سالگی حزب الله را تبریک گفت و سپس به پیروزی مقاومت در برابر دشمن صهیونیست در سال ۲۰۰۰ اشاره کرد و گفت که این پیروزی به پروژه «اسرائیل بزرگ» پایان داد و اسطوره «ارتش شکست‌ناپذیر» را در هم شکست.

سید حسن نصرالله در ادامه به پیروزی حزب الله در جنگ ۳۳ روزه در سال ۲۰۰۶ پرداخت و آنرا یکی از مهمترین دستاوردهای مقاومت برشمرد.

وی تأکید کرد از جمله نتایج جنگ ۳۳ روزه، کنار گذاشتن پروژه «خاورمیانه بزرگ» بود که توسط کاندولیزا رایس مطرح شد. این جنگ همچنین قواعد درگیری با دشمن صهیونیست را تغییر داد.

دبیرکل حزب الله تأکید کرد که ورود مقاومت به خط بازگرداندن حقوق لبنان به نفت و گاز از آخرین دستاورد مقاومت در جنگ ۳۳ روزه بود.

به گزارش المیادین، سید حسن نصرالله اظهار داشت: هیچ کس گمان نمی‌کند که کمپین تبلیغاتی و دروغ و پروپاگاندای رسانه‌ای دشمن علیه حزب الله بتواند مانع عزم راسخ مقاومت در مقابله با اسرائیل شود.

وی تلاش برای آزادسازی بقیه سرزمین‌های اشغالی لبنان را یک مسئولیت ملی دانست و افزود: معادله ارتش، مردم و مقاومت چه در بیانیه وزیر آمده باشد چه نباشد، معادله ثابت شده است.

نصرالله گفت: یکی از مسئولیت‌های ما در مرحله آینده ایجاد معادلات بازدارندگی برای حفاظت از سرزمین، مردم و ثروت لبنان است.

نصرالله هم‌چنین گفت که برنامه اصلی حزب الله در مرحله آینده، همکاری با جریان‌های سیاسی مختلف برای ساختن یک کشور عادل و توانمند است.

وی اعلام کرد که ما در پی تشکیل کشوری هستیم که وابسته به سفارت آمریکا نباشد. ما در پی یک کشور مستقل به دور از هرگونه وابستگی هستیم.

دبیرکل حزب الله لبنان در پایان سخنانش از حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران و هم‌چنین سپاه پاسداران به دلیل حمایت از محور مقاومت در طول این ۴۰ سال تاسیس حزب الله تقدیر و تشکر کرد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها