کد خبر: ۵۱۲۵۸۴
زمان انتشار: ۱۱:۴۳     ۰۲ شهريور ۱۴۰۱
رئیس کمیته خدمات شهری ستاد اربعین حسینی شهرداری تهران از اعزام ۲ هزار و ۳۰۰ نیروی پاکبان و ۱۲۰ نفر عوامل اجرایی شهرداری تهران به پایانه مرزی و عتبات عالیات خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری 598 به نقل از پایگاه خبری شهر، کامران زنگیشه گفت: طبق برنامه ریزی های انجام شده عمده هماهنگی ها و برنامه های مراسم اربعین حسینی در حوزه خدمات شهری و حمل و نقل چه در ستاد اربعین شهرداری و چه در ستاد اربعین کشور با نظارت مدیریت شهری پایتخت و همکاری کلانشهرها انجام می شود.

وی با اشاره به اعزام نیروهای پاکبان به پایانه های مرزی و عتبات عالیات ادامه داد: طبق برنامه ریزی های انجام شده هزار و ۳۰۰نفر از پاکبانان شهرداری تهران و همچنین ۷۵۰ نفر از پاکبانان کلانشهرها به مرزهای خسروی، مهران، چذابه و شلمچه اعزام می شوند.

دبیر کمیته خدمات شهری ستاد عتبات عالیات کشور بیان کرد: همچنین قرار است هزار نفر از نیروهای پاکبان شهر تهران و ۹۵۰ نفر از پاکبانان کلانشهرهای کشور در کشور عراق در شهرهای نجف، کربلا، کوفه و سامراء مستقر شوند.

وی با اشاره به اعزام عوامل اجرایی به کشور عراق با هدف مدیریت و برنامه ریزی نیروهای خدماتی و پاکبان یادآور شد: همچنین ۳۰ نفر از نیروهای آتش نشان تهرانی در دو شهر کربلا و نجف مستقر خواهند شد. ۴۰ نفر از نیروهای آتش نشان کلانشهرها نیز در مرزها مستقر می شوند.

زنگیشه  تاکید کرد: همچنین ۱۲۰ نفر  نیرو از سازمان های مدیریت پسماند، بهشت زهرا(س)، بازرسی و حراست نیز با هدف مدیریت نیروهای خدماتی و پاکبان ها اعزام می شوند.

وی درباره وظایف شهرداری تهران در حوزه اسکان زائران گفت: مقرر شده تا امکان اسکان ۱۵ هزار نفر زائر را در مرزها و کشور عراق با برپایی چادرها فراهم کنیم که بر این اساس ۱۰ هزار اسکان در نجف و کربلا و ۵ هزاراسکان نیز در مرز ایجاد می شود.

رئیس کمیته خدمات شهری ستاد اربعین حسینی شهرداری تهران افزود: شهرداری تهران در زمینه اسکان زائران تنها وظیفه برپایی چادرهای اسکان و تامین پتو را برعهده دارد که در برپایی چادرها نیز نیروهای سازمان بهشت زهرا در مرز و عتبات عالیات کمک می کنند.

وی با اشاره به حضور مناطق و کلانشهرها در پایانه های مرزی ادامه داد: طبق تقسیم بندی های انجام شده منطقه یک در مرز شلمچه، منطقه ۳ در مرز چذابه، مناطق ۵ و ۱۱ مرز مهران و منطقه ۲۲ نیز در مرز خسروی به همراه کلانشهرها مستقر هستند.

زنگیشه درباره اعزام تجهیزات به عتبات و مرزها از شهرداری تهران بیان کرد: ۱۳۷ دستگاه ماشین آلات و تجهیزات خدماتی از شهرداری تهران و ۹۰ دستگاه نیز از کلانشهرها به پایانه های مرزی اعزام می شوند. در کشور عراق نیز مقرر شده تا ۹۳ دستگاه ماشین آلات و تجهیزات از کلانشهرها در دو شهر نجف و کربلا مستقر شود.

وی در ادامه تاکید کرد: همچنین از سنوات گذشته هزار و ۳۴۰ چشمه سرویس بهداشتی توسط شهرداری تهران به صورت ثابت و پرتابل در پایانه های مرزی ایجاد شده است که تعمیرات آن انجام شده است. ۱۹۶ چشمه سرویس بهداشتی پرتابل نیز در سال های گذشته در دو شهر کربلا و نجف ایجاد شده بود که تعمیرات آن انجام شده است.

وی با اشاره به اعزام نیروهای خدماتی در روز ۱۵ شهریورماه به عتبات یادآور شد: اعزام عوامل شهرداری تهران در یک مرحله انجام می شود اما معاونت اجتماعی و فرهنگی به صورت نمادین مراسم بدرقه ای را در روز شهادت حضرت رقیه (س) برگزار می کند که تمامی سازمان های خدمات رسان در آن حضور دارند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها