کد خبر: ۵۱۲۶۴۰
زمان انتشار: ۰۹:۴۰     ۰۳ شهريور ۱۴۰۱
آیت الله سعیدی:
تولیت حرم مطهر بانوی کرامت در دیدار با خادمان موکب حرم با تأکید بر اینکه کار اصلی و زیارت اصلی خادمان موکب خدمت کردن به زائران اباعبدالله علیه السلام در موکب است، گفت: حتی اگر نشد که به حرم مشرف شوید نگران نباشید زیرا خدمت مهم است و اگر به دنبال ثواب و رضایت اهل بیت علیهم السلام هستید، آنها خدمت به زائرانشان را می پسندند.

به گزارش پایگاه 598، آیت الله سیدمحمد سعیدی در دیدار با خادمان موکب حرم مطهرحضرت معصومه سلام الله علیها در مسیر پیاده روی اربعین با بیان اینکه شما سابقه خدمت و خادمی را دارید، اظهار کرد: کاری که در ایام اربعین در موکب انجام می دهید با روحیه شما و تخصص شما کاملا هماهنگ است و می توانید خدمت ارزشمندی را انجام دهید.

وی تصریح کرد: شما به سرزمینی می روید که دل‌های همه مشتاق به زیارت آن است و این اشتیاق نباید شما را از وظیفه خادمی غافل کند.

تولیت حرم مطهر بانوی کرامت با بیان اینکه امام سجاد علیه السلام در برخی کاروان ها می‌رفتند و به صورت ناشناس به حاجیان خدمت می‌کردند، افزود: امام خمینی(ره) هم قبل از انقلاب در سفری که به مشهد مشرف شدند، در حرم زیارت مختصری کردند و برگشتند به محل اقامتشان و شروع کردند به آماده کردن و پذیرایی از همسفرانشان؛ وقتی علت این کار را پرسیدند گفتند خدمت به زائران برای من مقدم است.

وی با تأکید بر اینکه شما که مشرف می شوید کار اصلی و زیارت اصلی شما خدمت کردن به زائران اباعبدالله علیه السلام در موکب است، گفت: حتی اگر نشد که به حرم مشرف شوید نگران نباشید زیرا این کار مهم است و اگر به دنبال ثواب و رضایت اهل بیت علیهم السلام هستید، آنها خدمت به زائرانشان را می پسندند.

سعیدی با تأکید بر اینکه با موکب های مجاور هم باید ارتباط داشته باشید، تصریح کرد: باید با همسایگان ارتباط عاطفی و احترام متقابل برقرار باشد و نیازهای موکب را با تشخیص و هماهنگی مدیریت موکب به کمک همسایگان برطرف کنید و اگر آنها نیز نیاز به کم داشتند با آنها همکاری داشته باشید.

وی با بیان اینکه کار در موکب باید هیأتی انجام شود، گفت: کار هیأتی به گونه ای است که هر کسی هر کاری از دستش بر می آید انجام می دهد و همه به صورت عادلانه کار کنند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها