أمیرالمؤمنین علی علیه السلام: اِعلَموا أنَّ الأمَلَ یُسهی العَقلَ و یُنسی الذِّکرَ ***بدانید که آرزو خرد را دچار غفلت می سازد و یاد خدا را به فراموشی می سپارد. ***

امیرالمؤمنین حضرت علی علیه السلام: منْ أَحَدَّ سِنَانَ الْغَضَبِ لِلَّهِ، قَوِيَ عَلَى قَتْلِ أَشِدَّاءِ الْبَاطِلِ. *** هر كه سر نيزه خشم خود را بخاطر خدا تيز كند، در نابود كردن سخت ترين باطلها توانا بود.

      
کد خبر: ۵۱۲۶۹۵
زمان انتشار: ۱۲:۲۵     ۰۳ شهريور ۱۴۰۱
درپی دعوای حقوقی و افشاگری
توییتر در بحبوحه دعوای حقوقی با ایلان ماسک و افشاگری اخیر مدیر امنیتی سابق این شرکت، با استعفای کارمندان بیشتری روبرو شده است.

به گزارش پایگاه خبری 598 به نقل از ایسنا، مدیران توییتر در جلسه‌ای که روز چهارشنبه با کارمندان این شرکت داشتند، اعلام کردند نرخ کاهش کارمندان در حال حاضر ۱۸.۳ درصد است. پیش از این که ایلان ماسک پیشنهاد ۴۴ میلیارد دلاری برای خرید توییتر را مطرح کند، این نرخ بین ۱۴ تا ۱۶ درصد بود که مطابق با نرخ کاهش کارکنان در رقیبانش بود.

اما کارمندان توییتر به رویترز گفتند: ماه‌ها سردرگمی مربوط به خرید توییتر توسط ایلان ماسک، باعث شده است بعضی از کارمندان از توییتر فراری شوند.

دیدار مدیران توییتر با کارمندان، یک روز پس از افشاگری پیتر زاتکو، مدیر امنیتی سابق این شرکت برگزار شد که در یک شکایت افشاگرانه، مدعی شده است این شرکت رسانه اجتماعی، رگولاتورهای فدرال آمریکا را درباره دفاع‌های امنیتی در برابر هکرها و حساب‌های هرزنامه گمراه کرده است. توییتر رشد کاربران را به کاهش هرزنامه اولویت داده و مدیران، به شرط افزایش شمار کاربران روزانه و نه کاهش حسابهای اسپم، واجد دریافت حداکثر ۱۰ میلیون دلار پاداش هستند.

این شرکت همچنین در اکتبر، دادگاه رسیدگی به شکایت علیه ایلان ماسک به دلیل لغو قرارداد خرید را در پیش دارد.

پاراگ آگراوال، مدیرعامل توییتر، تلاش کرد به کارمندان این شرکت اطمینان دهد که اتهامات وارد شده توسط زاتکو، از نظر بنیادی، فنی و تاریخی، نادرست است.

در این دیدار، کارمندان سوالاتی از مدیران توییتر درباره استخدام یا ارتقای کارمندان بیشتر و چگونگی تحقق اهداف رشد توییتر، با توجه به استعفای شمار گسترده کارمندان، پرسیدند. آگراوال پاسخ داد: تنها راه برای تحقق اهدافمان، متمرکز شدن به مسائل کمتر است.

همچنین جی سالیوان، مدیرکل محصولات مصرفی و درآمد توییتر، جزئیاتی درباره پروژه جدید ارائه کرد که هدف آن فراهم کردن امکان کنترل بیشتر محتوایی که مشاهده می‌شود، برای کاربران است.

کمیته قضایی سنای آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد جلسه‌ای با زاتکو در ۱۳ سپتامبر برگزار می‌شود. زمان این جلسه با زمان رای گیری سهامداران توییتر درباره توافق خرید با ایلان ماسک، مصادف شده است.

همچنین وکیلان توییتر و ماسک روز چهارشنبه در جلسه دادگاهی در ویلمینگتون دِلاویر شرکت کردند تا مشخص شود آیا توییتر باید اسناد و اطلاعاتی که ایلان ماسک برای به چالش کشیدن آمار این شرکت از حسابهای کاربری ساختگی در پلتفرم خود درخواست کرده بود را فراهم می‌کرد. وکلای ماسک اشاره کوتاهی به ادعاهای زاتکو داشتند.

بر اساس گزارش رویترز، قاضی در پایان جلسه روز چهارشنبه اعلام کرد اظهارات مطرح شده را پیش از صدور حکم، بررسی خواهد کرد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها