کد خبر: ۵۱۳۱۷۵
زمان انتشار: ۱۰:۴۶     ۱۴ شهريور ۱۴۰۱
وزارت خارجه چین با اشاره به تأثیر اقدامات اجباری یکجانبه بر وخامت اوضاع انسانی در سوریه، بار دیگر خواستار خروج نیروهای اشغالگر آمریکا از خاک سوریه شد و بر غیرقانونی بودن این نیروها و جنایات وحشیانه آنها تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری 598 به نقل از سانا، ژائو لیجیان، سخنگوی وزارت خارجه چین در سخنانی اظهار کرد: مداخله مکرر آمریکا، به ویژه مداخله نظامی آن در سوریه، خسارات زیادی را برای غیرنظامیان و اقتصاد این کشور به همراه داشته و میلیون‌ها فرد را آواره کرده است.

وی گفت: آمریکا اقدامات اجباری اقتصادی شدیدی را علیه سوریه اعمال کرده است و این اقدام ملت این کشور را از برخورداری از نیازهای اولیه زندگی محروم کرده و مانع توسعه و بازسازی اقتصادی در این کشور شده است.

لیجیان افزود: نظامیان آمریکا امروز هم همچنان نفت، گاز طبیعی و سایر منابع سوریه و میادین نفتی آن را اشغال کرده‌اند و آنها همچنین بیش از ۸۰ درصد از تولید نفت این کشور را غارت کردند، ذخایر گندم را سوزاندند و بخشی را نیز به سرقت بردند.

سخنگوی وزارت خارجه چین تاکید کرد که واشنگتن باید به حضور و عملیات نظامی غیرقانونی خود در سوریه پایان دهد، اقدامات یکجانبه را لغو کند و از سرقت نفت و غلات دست بردارد و همچنین منابع ملت سوریه را به آنها بازگرداند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها