کد خبر: ۵۱۳۲۲۴
زمان انتشار: ۱۵:۱۲     ۱۴ شهريور ۱۴۰۱
مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه مطرح کرد؛
مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه گفت: تلاش می‌شود که تا پایان امسال بخش میانی خط ۶ راه اندازی شود تا یکپارچگی تردد در بخش شمالی خط ۶ حفظ شود.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از مهر، مسعود درستی در مراسم افتتاح همزمان ورودی‌های دوم ایستگاه‌های شهید رضایی و شهید اشرفی اصفهانی در خط ۶ مترو تهران بیان کرد: هر ایستگاه بنا بر استانداردها باید حداقل دو ورودی داشته باشد. تکمیل ورودی دوم ایستگاه‌های باقی مانده در اولویت بود تا حداقل استانداردها مرتفع شود. امروز ورودی ایستگاه شهید رضایی در منطقه ۱۵ و ورودی ایستگاه شهید شهید اشرفی اصفهانی در منطقه ۵ مورد بهره برداری قرار گرفت.

مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه با بیان اینکه هفت خط موجود مترو باهم یک شبکه را تشکیل می‌دهند، گفت: تا زمانی‌که نواقص رفع نشوند، مترو به اندازه کافی راندمان نخواهد داشت. با تأکید و دستور شهردار تهران رفع این نواقص در دستور کار قرار گرفته است.

درستی در ادامه سخنان خود اضافه کرد: تا زمانی‌که شبکه خطوط هفت‌گانه تکمیل نشود، راندمان پایین است. تلاش می‌شود که نواقص با حداکثر سرعت رفع شود تا استفاده بهینه‌ای از شبکه داشته باشیم.

وی درباره تکمیل خط ۶ توضیح داد: تلاش می‌شود که تا پایان امسال بخش میانی خط ۶ راه اندازی شود تا یکپارچگی تردد در بخش شمالی خط ۶ حفظ شود.

مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه درباره مترو پرند گفت: منابع مترو پرند از سمت وزارت کشور تأمین می‌شود و عملیات ایستگاه در مراحل پایانی قرار دارد. امیدواریم که تا پایان شهریور مشکلات از لحاظ تأمین منابع غیر نقد رفع شود تا در نیمه دوم به سمت تکمیل تجهیزات برویم. لازم به ذکر است که تا به امروز کار تعطیل نشده و تقریباً فعالیت‌های عمرانی رو به اتمام است.

درستی درباره اینکه ابتدای مهر چه تعداد مسافر با مترو جابجا خواهند شد، گفت: روزانه بیشتر از دو میلیون نفر مسافر در مهر نخواهیم داشت اما شهرداری آمادگی جابجایی این تعداد مسافر را دارد.

وی با بیان اینکه پله برقی‌ها در همه ایستگاه‌ها کار می‌کنند، افزود: بسیاری از آسانسورهای خط ۶ و ۷ تاییدیه استاندارد را دریافت نکردند. توافق شده است که سازمان استاندارد از آسانسورها بازدید کند تا راه‌حلی پیدا کنیم و تعدادی از آسانسورها مشکل استانداردشان حل شود. در حال حاضر دو دستگاه آسانسور در ایستگاه شهید اشرفی اصفهانی داریم اما امکان بهره برداری در کنار ۱۰۰ دستگاه آسانسور دیگر به علت عدم دریافت تاییدیه استاندارد وجود ندارد.

ورودی دوم ایستگاه شهید اشرفی اصفهانی در خیابان پیامبر و نرسیده به خیابان اباذر، حدود یک‌سال و پنج ماه پس از افتتاح ورودی نخست آن در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد. ورودی نخست ایستگاه شهید رضایی در مهر سال گذشته به بهره برداری رسید و حالا در کمتر از یک‌سال، ورودی دوم که در خیابان هفدهم شهریور قرار دارد، به روی مردم گشوده خواهد شد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها