کد خبر: ۵۱۳۳۷۲
زمان انتشار: ۰۹:۳۲     ۱۷ شهريور ۱۴۰۱
وزارت دفاع آمریکا از توقف تحویل جنگنده های اف-۳۵ به دلیل وجود یک قطعه چینی در قسمت موتور آن خبر داد.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از روسیا الیوم، وزارت دفاع آمریکا از توقف تحویل جنگنده های اف -۳۵ به دلیل وجود یک قطعه چینی در آن خبر داد.

بر اساس این گزارش، پنتاگون اعلام کرد که تحویل جنگنده های اف -۳۵ به دلیل وجود قطعات چینی در آن موقتاً متوقف شده است.

خبرگزاری رویترز به نقل از یک منبع مطلع در پنتاگون گزارش داد که تحویل این جنگنده ها درپی وجود یک قطعه چینی در قسمت موتور آن تا زمان اطمینان از اینکه بکارگیری آن با معاییر قانونی در ایالات متحده همسویی دارد، متوقف شده است.

گفتنی است صنایع تسلیحاتی آمریکا با وجود پیشرفته بودن در سطح جهان در سال های اخیر با مشکلات عمده ای مواجه بوده اند. نقص فنی در هواپیماها و بالگردهای نظامی آمریکایی مساله جدیدی نیست و پیش از این نقص های جدی در جنگنده های اف ۳۵ که ارتش آمریکا آن را قویترین جنگنده در جهان می داند، خبر ساز شده بود.

این در حالی است که روزنامه وال استریت ژورنال پیش از این گزارش داده بود که در پی شناسایی یک نقص فنی در بالگردهای نظامی شینوک ۴۷ ارتش آمریکا، پرواز این بالگردها تا اطلاع ثانوی متوقف شده است.

براین اساس، منابع نظامی آمریکایی در این باره گفته اند که به تازگی یک نقص فنی خطرناک در موتور بالگردهای شینوک CH۴۷ کشف شده که ممکن است باعث ایجاد حریق شود.

بنابراین گزارش، ارتش آمریکا در روز های اخیر موارد متعددی از آتش سوزی در موتور بالگردهای نظامی شینوک CH۴۷ مشاهده کرده و در نهایت تصمیم به توقف پرواز این نوع بالگردها گرفته اند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها