کد خبر: ۵۱۳۴۹۲
زمان انتشار: ۱۲:۱۵     ۱۸ شهريور ۱۴۰۱
رئیس بنیاد ملی گندم کاران کشور اعلام کرد: اعلام به موقع و خوب قیمت گندم رضایت گندمکاران را در پی دارد.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، آقای عطاء الله هاشمی رئیس بنیاد ملی گندم کاران کشور در برنامه میز اقتصاد با بیان اینکه رئیس بنیاد ملی گندم کاران هم عضو شورای قیمت گذاری گندم است، گفت: خوشبختانه حرکتی که مجلس شورای اسلامی به طرح شورای قیمت گذاری به اتخاذ سیاست‌های حمایتی انجام داد دست کشاورزان را در قیمت گذاری محصولات خودشان باز گذاشتند و از سال گذشته و امسال به موقع قیمت تعیین شد.

آقای عطاء الله هاشمی گفت: ما درخصوص قیمت گندم قیمتی که قیمت مبنای ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان به علاوه هزار و ۵۰۰ تومان به ازای هر کیلو یارانه کاشت درنظر گرفته شده باتوجه به چهار شاخصه اصلی که ما در شورای قیمت گذاری بررسی کردیم خوشبختانه قیمت خوبی است و مورد رضایت تشکل‌های بخش کشاورزی و کشاورزان گندم کار است.
وی افزود: قیمت جهانی که فعلا متعادل شده موجب رضایت کشاورزان را فراهم کرده است منتهی یک شرطی خواهیم داشت و آن هم مثل سال گذشته این است که اگر شرایط خاصی پیش بیاید مجموعه دولت، مجلس و شورای قیمت گذاری یک تجدیدنظری هم بکنند.
رئیس بنیاد ملی گندم کاران کشور گفت: سال گذشته قیمت ۷ هزار و ۵۰۰ تومان برای گندم تصویب کرده بودیم که باتوجه به شرایط بحران جنگ روسیه و اوکراین شرایط بد اقتصادی دنیا پایین آمدن میزان غلات و بازار ملتهب غلات در جهان، شورای قیمت گذاری در قیمت گندم تجدیدنظر کرد که حرکت بسیار خوبی بود.
وی افزود: خوشبختانه میزان تولید ما و بهتر از آن میزان خرید ما نسبت به سال گذشته ۵۷ درصد افزایش داشت که این‌ها نشان دهنده این است که کشاورزان رضایت دارند و دولت را همراهی می‌کنند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها