کد خبر: ۵۱۳۵۳۹
زمان انتشار: ۰۹:۴۹     ۱۹ شهريور ۱۴۰۱
امیرعبداللهیان در گفتگو با وزیر امور خارجه ازبکستان:
وزیر امور خارجه کشورمان در گفتگو با وزیر امور خارجه جمهوری ازبکستان با اشاره به برنامه حضور رئیسی در اجلاس شانگهای، سفر رئیس جمهور کشورمان به ازبکستان را نقطه عطفی در مناسبات دوجانبه دانست.

به گزارش پایگاه خبری 598 به نقل از خبرگزاری مهر، امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان امروز جمعه در تماس تلفنی با ولادیمیر اماموویچ نوروف، وزیر امور خارجه جمهوری ازبکستان، در خصوص مهم‌ترین موضوعات مورد اهتمام دو کشور گفتگو و تبادل نظر کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان ضمن ابلاغ سلام رئیسی، رئیس جمهور کشورمان به شوکت میرضیایف، رئیس جمهور ازبکستان، برای برگزاری موفق اجلاس سران سازمان همکاری شانگهای که قرار است به زودی در شهر تاریخی سمرقند برگزار گردد، آرزوی موفقیت کرد.

امیرعبداللهیان همچنین با اشاره به برنامه حضور رئیسی در این اجلاس، سفر وی به ازبکستان را نقطه عطفی در مناسبات دوجانبه ایران و ازبکستان دانست.

ولادیمیر نوروف، وزیر امور خارجه ازبکستان نیز در این گفتگوی تلفنی، ضمن ابراز خرسندی از حضور رئیس جمهور کشورمان در اجلاس سمرقند، از حضور چهارده نفر از سران کشورهای مختلف در این اجلاس خبر داد و یکی از مهم‌ترین موضوعات در دستور کار نشست سمرقند را تمرکز بر اهمیت و ظرفیت جمهوری اسلامی ایران به عنوان عضو جدید سازمان همکاری شانگهای خواند.

وزیر امور خارجه ازبکستان همچنین با ارائه گزارشی از تمهیدات انجام شده برای سفر دوجانبه رئیس جمهور کشورمان به ازبکستان، برنامه امضای تعدادی سند دوجانبه در این سفر را، زمینه ساز ارتقای بیش از پیش مناسبات دو کشور دانست.

وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و ازبکستان بر تداوم رایزنی و تبادل نظر در خصوص موضوعات مورد اهتمام مشترک تاکید کردند.

امیرعبداللهیان آمادگی وزارت امور خارجه کشورمان جهت کمک به برگزاری موفق اجلاس سران سازمان شانگهای در سمرقند را اعلام داشت.

اخبار ویژه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها