کد خبر: ۵۱۳۵۶۳
زمان انتشار: ۱۱:۲۲     ۱۹ شهريور ۱۴۰۱
طبق گزارش خبرنگار تسنیم، مردم عراق برای رفع مشکل با خودروهای خود به سمت مرزها حرکت کرده‌اند؛ با وجود آنکه هفت روز تا اربعین باقی مانده جمعیت حاضر در پشت مرزهای ایران نسبت به سال‌های گذشته رشد قابل توجهی داشته است.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از تسنیم، از روز گذشته مرزهای زمینی شاهد حجم انبوه زائران ایرانی بود و چنین جمعیتی، مشکلاتی در حوزه حمل و نقل ایجاد کرده که مردم و دولت عراق برای بهبود وضعیت انتقال زائران از مهران و چزابه در حال تلاش هستند.

طبق گزارش خبرنگار تسنیم، مردم عراق برای رفع مشکل با خودروهای خود به سمت مرزها حرکت کرده‌اند اما با وجود آنکه هشت روز تا اربعین باقی مانده جمعیت حاضر در پشت مرزهای ایران نسبت به سال‌های گذشته رشد قابل توجهی داشته است.

می‌توان گفت امسال همه مردم عراق در میزبانی از زائران مشارکت دارند و با تمام توان و ظرفیت وارد میدان شده‌اند. 

امسال علاوه بر مسیرهای اصلی و فرعی منتهی به کربلای معلی، حتی مسیرهای غیررسمی و منازل شهرهای اطراف کربلا و نجف نیز به موکب‌های استقبال از زائران تبدیل شده است و همراهی عراقی‌ها و ایرانی‌ها در راهپیمایی اربعین به مانور وحدت تبدیل شده است.

صبح امروز، برخی دانشجویان و طلاب ایرانی با حضور در موکب‌های عراقی از آن‌ها به دلیل میزبانی قابل تحسین، قدردانی کردند.

طبق آمار، در سال‌های گذشته تا 7 روز مانده به اربعین حدود یک تا یک نیم میلیون نفر از مرزهای زمینی و هوایی کشور به سمت عراق خارج می‌شدند اما امسال این آمار تا امروز که هشت روز مانده به اربعین است، حداقل 2 میلیون نفر است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها