کد خبر: ۵۱۳۷۲۷
زمان انتشار: ۱۰:۳۸     ۲۱ شهريور ۱۴۰۱
معاون وزیر خارجه سوریه، با اشاره به اینکه برخی کشورها به دلایل سیاسی و زیرپا گذاشتن ارزش‌های اخلاقی، از اجرای قطعنامه‌های بین‌المللی سرباز می‌زنند، دلیل طولانی شدن بحران در کشورش را دخالت‌ خارجی دانست.

به گزارش پایگاه خبری 598 به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «بشار الجعفری» معاون وزیر خارجه سوریه در دیدار با «طارق تلاحمه» معاون مدیر دفتر هماهنگی امور بشردوستانه خاورمیانه و شمال آفریقا (اوچا)، بر ضرورت پایبندی همه کشورها و سازمان‌های بین‌المللی به قطعنامه‌های شورای امنیت تاکید کرد.

به نوشته خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، وی افزود که عدم اجرای قطعنامه‌های شورای امنیت در خصوص سوریه از سوی برخی کشورها به دلایل سیاسی و نادیده گرفتن ارزش‌های اخلاقی است.

الجعفری در ادامه به ضرورت اجرای قطعنامه ۲۶۴۲ شورای امنیت که به صراحت بر انتقال کمک‌ها به سوریه از طریق مرزها تاکید دارد، اشاره کرد و گفت: مشکل عدم اجرای قطعنامه‌های شورای امنیت درباره سوریه از سوی برخی کشورها، علاوه بر وجود دلایل سیاسی، زیر پا گذاشتن ارزشهای اخلاقی است به ویژه که کلیه قطعنامه‌های شورای امنیت درباره سوریه بر حاکمیت این کشور بر تمام خاک خود، استقلال سیاسی و تمامیت ارزی تصریح دارد.

وی در ادامه به پیامدهای انسانی خطرناک دخالت‌ خارجی در امور سوریه علیه مردم این کشور و طولانی ‌شدن بحران به ویژه نقش ویرانگری که ترکیه در تشدید بحران سوریه و نقض قوانین بین‌الملل از طریق حمایت از تروریست‌ها و بازی با مسئله آب ایفا می‌کند و نیز نقش اشغالگر آمریکایی در حمایت از سازمان‌های تروریستی و سرقت منابع ملی سوریه اشاره کرد.

معاون وزیر خارجه سوریه در ادامه بر تاکید سوریه بر همکاری با سازمان ملل و نهادهای زیرمجموعه آن اذعان داشت و از نقش مثبت سازمان ملل متحد در دفاع از حقوق بین الملل علیرغم تلاش برخی کشورها برای دور زدن این سازمان ملل متحد و تحمیل قانون جنگل تقدیر کرد.

در مقابل طارق تلاحمه نیز از دولت سوریه برای همکاری با سازمان‌های بین‌المللی به ویژه اوچا تشکر کرد و بر پایبندی اوچا به قطعنامه ۲۶۴۲ و متقاعد کردن طرف‌های کمک‌کننده به ضرورت اجرای بندهای آن در دوره باقی مانده از قطعنامه، یعنی در چهار ماه آینده تاکید کرد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها