کد خبر: ۵۱۶۱۴۸
زمان انتشار: ۰۹:۳۳     ۰۳ آبان ۱۴۰۱
وزیر امور خارجه شب گذشته در دیدار با مدیران عضو اتحادیه اوآنا گفت: ما در جریان نشست عمومی سازمان ملل از فرصت دیپلماسی استفاده کردیم و به واسطه آقای مورا در نیویورک، پیام‌ها با سرعت بیشتری بین ما و طرف آمریکایی تبادل شد.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از تسنیم: وزیر امور خارجه شب گذشته در دیدار با مدیران عضو اتحادیه اوآنا گفت: ما در جریان نشست عمومی سازمان ملل از فرصت دیپلماسی استفاده کردیم و به واسطه آقای مورا در نیویورک، پیام‌ها با سرعت بیشتری بین ما و طرف آمریکایی تبادل شد.

وزیر امور خارجه بیان کرد: طرف آمریکایی در چند روز گذشته تلاش کرد با پیام های دیپلماتیک فرصت توافق را حفظ کند.

وی گفت: البته به طور همزمان در برخی جاها هم به دنبال ایجاد اشوب و ترور در ایران بودند.

وزیر خارجه تاکید کرد: برخی از مداخله گرایان خارجی تا جایی پیش رفتند که جیش العدل در زاهدان برای چند ساعتی اقدامات تروریستی را رقم زدند که با حمایت مالی یک کشور شناخته شده و چند دستگاه امنیت خارجی و حرفی از دختر فوت شده نبود.

امیرعبداللهیان با بیان اینکه ما برای رسیدن به توافق خوب و پایدار آمادگی داریم و تلاش ها جریان دارد، گفت: از طرف آمریکایی میخواهیم دست از رفتار ریاکارانه بردارد.

امیرعبداللهیان: آماده بررسی ادعای فروش پهپاد در جلسه مشترک با اوکراین هستیم

سین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به شایعه فروش پهپادهای ایرانی در جنگ اوکراین گفت: ما هیچ سلاح و پهپادی به روسیه برای بکارگیری در جنگ با اوکراین به روسیه نداده و نخواهیم داد.

وی افزود: همکاری‌های روسیه و ایران بدور از جنگ اوکراین، ادامه پیدا خواهد کرد.

وزیر خارجه ادامه داد: ما با روسیه دارای همکاری های متنوع از جمله در حوزه دفاعی هستیم؛ در گدشته تسلیحاتی را از روسیه گرفته ایم و در اختیار روسیه قرار داده ایم اما در جریان جنگ اوکراین خیر.

امیرعبداللهیان گفت: در تماس با آقای جوزف بورل گفتم آماده ام تیمی از کارشناسان نظامی ایران و اوکراین ادعای استفاده از پهپاد ساخت ایران در جنگ اوکراین را بررسی کند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها