کد خبر: ۵۱۷۳۸۴
زمان انتشار: ۱۴:۴۴     ۲۶ آبان ۱۴۰۱
نایب رییس انجمن داروسازان ایران اشاره کرد گاهی کمبود های مقطعی برخی از برندهای انسولین قلمی روبرو می شویم که این کمبودها پس از گزارش ها توسط سازمان غذا و دارو رفع می شود.

به گزارش پایگاه 598، سید علی فاطمی نایب رییس انجمن دارو سازان ایران درباره کمبود انسولین، اظهار کرد: در حال حاضر با کمبودهای خیلی حاد مانند وضعیتی که در سال گذشته داشتیم مواجه نیستم و در مواقعی با کمبود های مقطعی برخی از برندهای انسولین قلمی روبرو می شویم که این کمبودها پس از گزارش ها توسط سازمان غذا و دارو رفع می شود.

وی با اشاره به افزایش قیمت انسولین در بازار دارویی در کشور، توضیح داد: فشار افزایش قیمت انسلوین بیشتر بر داروخانه ها وارد می شود به این دلیل که فروش این دارو بدون نسخه ممنوع بوده و بیماران نیز کما فی السابق با یمت قبلی این دارو را دریافت می کنند.

رییس انجمن دارو سازان ایران ادامه داد: وضعیت توزیع آنتی بیوتیک‌ها به نسبت هفته های گذشته، بهتر شده است اما همچنان در برخهی استانها کمبود برخی از این اقلام دارویی احساس می شود.

وی گفت: با وارد شدن آنتی بیوتیک های هندی به بازار دارویی، کشور از وضعیت بحرانی دارو خارج شد اما باید بدانیم که 90 درصد بازار دارویی کشور آنتی بیوتیکهای تولید داخل تشکیل می دهند که امیدواریم با افزایش تولید این کمبودها رفع شود.

فاطمی با اشاره به اینکه داروهای وارداتی هندی از کیفیت مناسبی برخوردار هستند، افزود: حجم این داروها به نسبت داروهای تولید داخل کمتر بوده و به همین دلیل پزشک در مواقعی محبور می شود به جای تجویز یک قرص یا شربت، چند قلم دارو را تجویز کند که همین موضوع باعث افزایش قیمت داروها و فشار به جیب مردم شده است.

وی گفت: حجم برخی از اقلام داروهای ایرانی 3 برابر داروهای هندی است و از همین رو بیمار مدت زمان بیشتری می تواند از آن‌ها استفاده کند و برای بیمار ارزان‌تر تمام می شود.

منبع: فارس
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها