کد خبر: ۵۱۷۴۰۲
زمان انتشار: ۱۰:۰۳     ۲۸ آبان ۱۴۰۱
تحلیلگر مسائل سیاسی گفت: اقدامات دشمن در پی اصلاح کشور نیست بلکه موجب پسرفت است، خیرخواهان به دنبال اصلاح وضعیت برای بهبود وضعیت ایران هستند، همه افراد باید سعی کنند تا مفاهمه در جامعه تقویت شود تا زمینه برای دشمن از بین رود.

به گزارش پایگاه خبری 598 به نقل از سراج24؛ عباس سلیمی‌نمین تحلیلگر مسائل سیاسی و مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران در گفت‌وگو با خبرنگار سراج24 با اشاره به تلاش دشمن برای تحریک هیجانات جوانان، اظهار داشت: در ابتدا دشمن سعی کرد تا از ناراحتی، نگرانی و دغدغه‌های جوانان کشور در رابطه با آینده شغلی، مسائل مختلف و ... برای ایجاد دو دستگی بین دانشجویان تلاش کند و آنها را در مقابل یکدیگر قرار دهد اما خوشبختانه با حلم و بردباری که دانشجویان فهیم از خود نشان دادند دشمن نتوانست یک شکاف جدی در دانشگاه‌ها ایجاد کند و خشونت را در دانشگاه‌ها بسط دهد.

وی ادامه داد: دشمن در مرحله دو دسته سازی دانشجویان کاملا شکست خورد بدین معنا که نتوانست یک خصومتی را در دانشگاه حاکم کند و بعد از چنین ناکامی دشمن به دنبال هدف دیگری است یعنی از عرصه فرهنگ به عرصه اقتصاد آمده است تا به زعم خود بتواند قشر فرو دست را در جامعه با خود همراه کند، در واقع در عرصه اقتصاد کشور، افراد اهل تفکر و تامل بیشتری وجود دارد، کسانی که دارای هیجانات جوانی مثل دانش آموزان و دانشجویان نیستند و هیجانی عمل نمی‌کنند.

شکست دشمن در عرصه اقتصاد*

این تحلیلگر مسائل سیاسی با بیان اینکه بازاریان وارد صحنه‌ای که برای آنها آینده مجهول است نمی‌شوند، گفت: بازاریان عمیق‌تر و دارای تامل بیشتری هستند و طبیعتا هیجانی عمل نمی‌کنند
بنابراین دشمن در این عرصه کاملا ناکام‌تر از قبل خواهد بود اما این‌ها به این معنا نیست که ما نسبت به شکاف‌های ایجاد شده در جامعه بی‌تفاوت باشیم بلکه باید زمینه مهرورزی، ابراز هیجانات و نارضایتی‌ها فراهم شود تا مردم و خصوصا جوانان بدانند مسئولان اینها را می‌شنوند و می‌بینند.

وی تصریح کرد: امکان دارد تمامی مسئولان در حال فعالیت برای حل مشکلات و رفع تحریم‌ها و ... باشند اما این‌ها و اموری که حل آنها زمانبر است، دیده نمی‌شود که باید حتما به این مسائل توجه ویژه داشت و جامعه بداند که چه کارهایی در حال انجام است و برای این کار حتما باید گفت‌وگو و ارتباط بین اقشار جامعه با تصمیم سازان و اداره کنندگان امور تقویت شود تا در جریان مسائل قرار داشته باشند و از طریق رسانه‌های معاند تغذیه خبری نشوند بلکه یافته‌های خود را به طور مستقیم از مسئولین امر دریافت کنند تا بتوانند قضاوت درستی داشته باشند.

هدف دشمن چند پارچگی کشور است*

مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ ایران با بیان اینکه دشمن در عرصه اقتصاد ناکام‌تر از وهله اول یعنی فرهنگ خواهد بود، مطرح کرد: دشمن ناکام است چرا که عرصه اقتصاد هیجانی نیست بلکه بازاریان تامل دارند و خود را با یک سری از افراد مشکوک همراه نمی‌کنند. در واقع جوانان به دلیل شناخت کمتر دشمن و بدخواهان کشور ممکن است تحت تاثیر عوامل دشمن قرار گیرند اما کسانی که در عرصه اقتصاد هستند هرگز اینگونه عمل نمی‌کنند و شکست جدی‌تر دشمن در این عرصه پر واضح است.

این تحلیلگر مسائل سیاسی با بیان اینکه هدف نهایی دشمن فروپاشی کشور است، افزود: دشمن به دنبال درگیری اقشار جامعه است و ترورهای در حال انجام حداکثر کاری است که می‌تواند انجام دهد، در واقع هدف اصلی دشمن چند پارچگی جامعه ایران است و به دنبال تهاجم به کشور هستند اما طبیعتا این تفکر و تعقل در مردم وجود دارد که اگر حتی ما مشکلاتی با برخی از تصمیم سازی‌های مدیریتی داشته باشیم قطعا اجازه نمی‌دهیم این مسائل منجر به تحقق آرزوی بدخواهان ایران شود. 

سلیمی‌نمین در پایان خاطرنشان کرد: طبیعتا ملت ایران دارای این فهم و کمالات هستند که مسائل خود را به طریقی دنبال کنند که موجب اصلاح جامعه شود، در واقع اقدامات دشمن در پی اصلاح کشور نیست بلکه موجب پسرفت است، خیرخواهان به دنبال اصلاح وضعیت برای بهبود وضعیت ایران هستند در حالی که دشمن به دنبال زمین‌گیر کردن ما و عقب‌گرد کشور است بنابراین هیچ ایرانی فهیم و دلسوزی با این جریان همراه نمی‌شود بلکه در پی تلاش برای تقویت انسجام جامعه است، همه افراد باید سعی کنند تا مفاهمه در جامعه تقویت شود تا زمینه برای دشمن از بین رود.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها