کد خبر: ۵۱۷۹۵۴
زمان انتشار: ۱۰:۳۰     ۰۸ آذر ۱۴۰۱
رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارش باران در برخی استان‌ها، ورود سامانه بارشی به استان‌های مرزی در غرب و شمال غرب کشور همچنین افزایش آلاینده‌ها در چهار شهر صنعتی و پرجمعیت خبر داد.

به گزارش پایگاه 598، ایسنا نوشت: رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارش باران در برخی استان‌ها، ورود سامانه بارشی به استان‌های مرزی در غرب و شمال غرب کشور همچنین افزایش آلاینده‌ها در چهار شهر صنعتی و پرجمعیت خبر داد.

صادق ضیاییان درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی امروز (۸ آذر) در گیلان و شرق اردبیل بارش باران پیش‌بینی و از ساعات بعد از ظهر نیز با ورود سامانه بارشی در استان‌های مرزی واقع در شمال غرب و غرب کشور نیز ابرناکی و رگبار پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

وی در ادامه گفت: طی امروز در شهرهای صنعتی و پرجمعیت تهران، کرج، اراک و اصفهان افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا انتظار می‌رود.

پیش‌بینی دما و بارش‌ در زمستان در تهران/ روزهای پر باران در راه است؟

ضیاییان اضافه کرد: چهارشنبه (۹ آذر) بارش در گیلان و غرب مازندران به‌صورت پراکنده ادامه خواهد داشت و فعالیت سامانه بارشی در غرب و شمال غرب تقویت می‌شود. در این روز تراکم آلاینده‌های جوی در استان‌های تهران و البرز ادامه خواهد داشت و پنجشنبه (۱۰ آذر) از شدت بارش در غرب و شمال غرب کاسته می‌شود و به‌تدریج گستره بارش علاوه بر سواحل دریای خزر شمال شرق را نیز دربرمی‌گیرد.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا جمعه (۱۱ آذر) بارش در سواحل دریای خزر، اردبیل، نوار شرقی آذربایجان شرقی، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی ادامه خواهد داشت.

وی افزود: شنبه(۱۲ آذر) بارش در سواحل دریای خزر تقویت می‌شود و به‌صورت پراکنده در مناطقی از شمال غرب ادامه خواهد داشت.

ضیاییان در ادامه گفت: روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در شمال غرب، غرب و سواحل دریای خزر و از بعد از ظهر پنجشنبه و روز جمعه در نوار شرقی کشور دما کاهش می‌یابد و طی سه روز آینده دریای خزر مواج پیش‌بینی می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۹ آذر) قسمتی ابری و در بعضی ساعات غبارآلود، از بعد از ظهر افزایش ابر و اواخر وقت، بارش پراکنده با حداقل دمای ۷ و حداکثر دمای ۱۶ درجه سانتیگراد و روز پنجشنبه (۱۰ آذر) نیمه‌ابری و در بعضی ساعت‌ها بارش باران و در بعد از ظهر وزش باد و کاهش ابر با حداقل دمای ۸ و حداکثر دمای ۱۶ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۸ و ۹ آذر ) بندرعباس با دمای ۳۲ درجه سانتیگراد گرمترین و طی امروز زنجان با دمای ۴- و فردا نیز همدان با دمای ۱- درجه سانتیگراد سردترین مرکز استان کشور است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها