کد خبر: ۵۱۹۵۷۷
زمان انتشار: ۱۱:۰۰     ۱۰ دی ۱۴۰۱
روز‌های مشقت‌بار «چارلز دیکنزی» انگلیسی‌ها ادامه دارد؛
برخی رسانه‌ها در انگلیس نوشتند سالروز تولد حضرت عیسی (ع)، کریسمس امسال و روز سال نو میلادی را بیش از ۹میلیون انگلیسی در شرایط مشقت‌باری همچون دوران چارلز دیکنز، سر می‌کنند.

به گزارش پایگاه 598، با استناد به نتایج نظرسنجی موسسه یوگوو که به سفارش کارزار «این زمستان خانه‌ها را گرم کنید» تهیه شده، میلیون‌ها فرد بالغ در انگلیس که شماری از آنان دچار بیماری‌اند، کریسمس امسال و مراسم سال نو میلادی را در سرپناه‌های سرد و نمور می‌گذرانند که یادآور دوران مشقت بار زمان چارلز دیکنز است. دوران مشقت یا روزگار سخت، نام یک کتاب ادبی چارلز دیکنز، نویسنده انگلیسی است که در ۱۸۵۴میلادی منتشر شد و حاصل مشاهده نویسنده درباره وضع صنعت در شهر‌های منچستر و پرستون و زندگی مشقت‌بار کارگران و روابط‌شان با کارفرمایان است.

روزنامه گاردین به نقل از جکی پیکاک، فعال در سازمان خیریه «مشاوره برای مستاجران» نوشت: ما عادت داشتیم شرایط کریسمس را در دوران دیکنز، به عنوان موضوعی مربوط به سال‌های گذشته بخوانیم، اما اکنون شرایط مشقت‌بار دیکنزی، برای افرادی که قادر نیستند خانه‌های‌شان را در زمستان جاری گرم کنند، بازگشته است. در این نظرسنجی از ۲۱۸۶ نفر در انگلیس در فاصله ۲۰تا ۲۱دسامبر، ۲۹تا ۳۰آذر ماه، نظرخواهی شد. گاردین افزود: یک پنجم از منازل در انگلیس، نمورند. در گزارش موسسه نظرسنجی یوگوو آمده است که بیش از یک‌چهارم از افراد بالغی که از بیماری‌های زمینه‌ای در انگلیس رنج می‌برند در این دوران نمی‌توانند منازل خود را گرم کنند و یک‌سوم از افراد معلول، ۲۸ درصد از پاسخگویان در منازل نمور و حاوی کپک زندگی می‌کنند. به گزارش کارزار «این زمستان خانه‌ها را گرم کنید» یافته‌ها، عمق بحران گرانی بهای انرژی را در انگلیس به‌ویژه برای مردمی که بیشتر آسیب‌پذیرند، نشان می‌دهد.

براساس گزارش نظرسنجی موسسه یوگوو، ۹ درصد از افرادی که در این نظرخواهی شرکت کرده‌اند، می‌گویند نگران سلامت دست‌کم یک فرد سالخورده در خانواده هستند، زیرا سرما و رطوبت هوا، برای آنان مضر است و ۲۷ درصد نیز گفته‌اند که بحران فقر انرژی بر جامعه آنان اثر منفی دارد. براساس گزارش‌های منتشرشده در انگلیس، قیمت سوخت و انرژی در این کشور به بالاترین میزان در دهه‌های اخیر رسیده و بسیاری از خانواده‌ها توان پرداخت هزینه گرم کردن خانه‌های خود را ندارند و هزاران خانوار نیز هنوز نتوانسته‌اند از عهده پرداخت قبوض گاز و برق ماه‌های گذشته برآیند و مشمول جریمه هم شده‌اند. براساس گزارش رسانه‌ها در انگلیس، هم‌اکنون ده‌ها هزار خانه در این کشور به علت گرانی انرژی دچار کپک‌زدگی شده‌اند که سلامت اهالی این خانه‌ها را تهدید می‌کند.

* روزنامه جام جم 

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها