کد خبر: ۵۱۹۹۰۳
زمان انتشار: ۱۳:۴۷     ۱۷ دی ۱۴۰۱
مشاور رئیس مجلس در توئیتی نوشته است: ‏وزیر محترم ‎ورزش و جوانان حق ‎مهدی ترابی این نبود! هم توهین بشنود، هم اخراج شود، هم به اندازه بازیکن هتاک محروم شود! شما ورزشکار بودید و غیور، انتظار بی تفاوتی از شما نیست.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از روزنامه ایران، تیم فوتبال پرسپولیس روز پنجشنبه 15 دی‌ماه، در آخرین دیدار خود در نیم فصل اول لیگ برتر ۱۴۰2 - ۱۴۰1 توانست با یک نمایش دلپذیر با نتیجه ۵ بر ۱ از سد نساجی مازندران عبور کند و پیش از پایان هفته پانزدهم، قهرمانی خود در نیم فصل را قطعی کند. درگیری شدید مهدی ترابی با احمد موسوی در این بازی که به اخراج ترابی در دقیقه 60 منجر شد اما به حاشیه‌ای جدی برای دو بازیکن و داور مسابقه تبدیل شده است. هرچند که در ابتدا بعد از درگیری دو بازیکن، داور به هر کدام از بازیکنان یک کارت زرد نشان داده بود اما در ادامه گویا استفاده ترابی از جملاتی رکیک منجر به اخراج مستقیم او شده است. هرچند که بعد از بازی برخی شاهدان مدعی شدند که این احمد موسوی بود که با حرکت دست، ترابی را به استفاده از این الفاظ تحریک کرده بود اما این موضوع از نگاه داور مسابقه پنهان ماند تا بعد از این مسابقه به خاطر تصمیمی که او برای اخراج ترابی گرفت، مورد انتقادهای جدی قرار بگیرد.


کمیته انضباطی: ترابی و موسوی محروم شدند
بعد از پایان بازی پرسپولیس – نساجی که به اخراج ترابی منجر شد، کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال اعلام کرد: «حسب گزارش‌های رسمی مسابقه پرسپولیس و نساجی از سری مسابقات لیگ برتر، تخلفاتی از سوی مهدی ترابی، بازیکن تیم پرسپولیس و سیداحمد موسوی، بازیکن تیم نساجی منعکس شده است. از آنجایی که تخلفات حادث شده با توجه به نوع آن که عبارت از بدرفتاری نسبت به یکدیگر و رفتار غیر ورزشی در خور صدور قرار دستور موقت است، لذا به استناد ماده ۱۰۰ مقررات انضباطی و تا صدور رأی مقتضی نامبردگان از همراهی تیم محروم هستند. لازم است بازیکنان فوق‌الذکر روز دوشنبه ۱۴۰۱/۱۰/۱۹ در محل کمیته انضباطی حضور پیدا کنند. رأی صادره ظرف مهلت دو روز پس از ابلاغ قابل تجدیدنظر خواهی در کمیته استیناف است.»

ترابی: فوتبال است و اتفاق، ببخشید!
مهدی ترابی بعد از بازی پرسپولیس در میکس‌زوم جملات کوتاهی در مورد دعوایش با احمد موسوی در بازی به زبان آورد. ترابی که در بازی بسیار عصبانی شده بود واکنش آرامی به این جنجال در پاسخ به سؤال خبرنگاران داشت. او گفت: «معذرت می‌خواهم. بالاخره فوتبال است و اتفاق، ببخشید.» ترابی راجع به اینکه آیا به داور حرفی زده، بیان کرد: «نه نه، اصلاً چنین چیزی نیست.»

موسوی: داور دید ترابی چه حرفی زد
سیداحمد موسوی، پس از شکست سنگین نساجی مقابل پرسپولیس گفت: «خیلی واضح و مشخص بود؛ داور بازی هم صحنه را دید و کارت قرمز داد.» بازیکن نساجی در واکنش به اینکه مهدی ترابی عنوان کرده هیچ حرفی نزده بود، می‌گوید: «پس چرا اخراج شد؟ مگر می‌شود هیچ چیزی نگویید و اخراج شوید؟ مگر می‌شود؟ از داور بپرسید. یک حرفی زد که داور شنید. همه چیز مشخص بود. نمی‌دانم بعضی‌ها چه مصونیتی دارند که این حرف‌ها را می‌زنند. زمین بازی حرمت دارد و ما ورزشکار هستیم. داور همه چیز را دید. دوست دارم گزارش را هم ببینم چه می‌نویسند. یک درگیری فوتبالی بود و مشخص است در جریان بازی چه کسی شروع کرد.»

صفایی: ترابی خودش می‌‎داند چه گفت!
علی صفایی پس از پایان این مسابقه و زمانی که در حال خروج از استادیوم آزادی بود، در واکنش به این سؤال که شنیده می‌شود او شنیده که چه صحبت‌هایی مطرح شده است، گفت: «بله؛ همینطور است.» اما او توضیح بیشتری درباره این اتفاق نداد و گفت: «ما نمی‌توانیم درباره بازی صحبت کنیم.» صفایی در واکنش به اینکه مهدی ترابی مدعی شده چیزی نگفته است، تأکید کرد: «خودشان می‌دانند!» با اینکه بسیاری از کارشناسان داوری تأکید کرده‌اند که کارت قرمز داور به ترابی تصمیمی عجولانه بود، حاضران در صحنه اما گواهی می‌دهند که دلیل اصلی صفایی برای اخراج ترابی الفاظ رکیکی بوده که او در تقابل با خود داور استفاده کرده است. چرا که در زمان درگیری ترابی و موسوی او در صحنه درگیری حاضر نبوده است.

واکنش پرسپولیسی‌ها به اخراج ترابی
هواداران پرسپولیس در واکنش به درگیری ترابی و موسوی، تقصیر را متوجه موسوی می‌دانند و معتقدند که او ترابی را تحریک کرده و موجب عصبانیت او شده است. حتی بازیکنان و سرمربی تیم پرسپولیس هم به این موضوع گواهی داده‌اند که هیچ‌وقت ترابی را تا این اندازه عصبانی ندیده بودند و بازیکنی که آرامش او را دارد، نمی‌تواند تا این اندازه از کوره در برود. با این حال اما در روزهای آینده کمیته انضباطی به این موضوع ورود می‌کند و بررسی دقیقی درباره این پرونده خواهد داشت.

پرسپولیس چند جلسه ترابی را از دست داد؟
با کارت قرمز مستقیمی که داور به مهدی ترابی داد، او علاوه بر اینکه باید محرومیت کارت قرمز را بگذراند، سه کارت زردش نیز همچنان باقی است و در صورت دریافت یک کارت زرد دیگر، یک جلسه محروم خواهد شد. این دو جلسه تازه جدا از تعداد جلساتی است که از سوی کمیته انضباطی برای او در نظر گرفته خواهد شد. با وضعیتی که پرسپولیس در پست مهاجم دارد، محرومیت ترابی ضربه محکمی به این تیم خواهد بود


حق مهدی ترابی این نبود
سیدمحمود رضوی، مشاور رئیس مجلس در توئیتی نوشته است: ‏وزیر محترم ‎ورزش و جوانان حق ‎مهدی ترابی این نبود! هم توهین بشنود، هم اخراج شود، هم به اندازه بازیکن هتاک محروم شود! شما ورزشکار بودید و غیور، انتظار بی تفاوتی از شما نیست.
 

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها