کد خبر: ۵۲۰۰۳۵
زمان انتشار: ۰۹:۵۰     ۲۰ دی ۱۴۰۱
کارشناس مرکز کنترل راهبری گاز ایران گفت: مصرف گاز در بخش‌های خانگی، تجاری و صنایع عمده با حدود ۵درصد افزایش به حدود ۶۳۹میلیون مترمکعب رسید.

به گزارش پایگاه 598، ایزدبخش در ارتباط تصویری با بخش خبری 21 شبکه یک سیما ابراز کرد: با توجه به کاهش دما، مصرف گاز در نیمه شمالی کشور رشد چشمگیری داشت و رفتار مصرف‌کننده در برخی استان‌ها به‌ویژه استان‌های تهران، آذربایجان غربی و مازندران، خارج از الگوی مصرف بوده است.

وی ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود در روز‌های آینده با کاهش دما و رسیدن میانگین دما به حدود 9دهم درجه سانتی‌گراد,‏ مصرف گاز به حدود 710 میلیون مترمکعب افزایش پیدا کند.

ایزدبخش با اظهار اینکه "اکنون همه پالایشگاه‌ها و منابع تولیدی در حداکثر ظرفیت قرار دارند و ممکن است در پایداری شبکه، اخلال به وجود بیاید",‏ اضافه کرد: همه همکاران ما تلاش می‌کنند پایداری شبکه حفظ شود همان گونه که تا کنون این اتفاق افتاده است.

کارشناس مرکز کنترل راهبری گاز ایران با پیش‌بینی اینکه "در نقاط انتهایی شبکه به‌ویژه در استان‌های خراسان شمالی، جنوبی، گلستان و اردبیل، ممکن است افت فشار را داشته باشیم" از هموطنان خواست: دمای آسایش بین 18 تا 21 درجه را رعایت کنند و پنجره‌ها را ببندند و با این اقدامات کمک کنند تا پایداری شبکه را به‌ویژه در استان‌های شمالی حفظ کنیم.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها