کد خبر: ۵۲۰۵۸۸
زمان انتشار: ۰۸:۵۰     ۰۳ بهمن ۱۴۰۱
در جلسه فتح‌الله‌زاده و ساپینتو چه گذشت؟
روز گذشته سرمربی پرتغالی استقلال در جلسه‌ای با علی فتح‌الله‌زاده شرکت کرده تا طرفین درباره برنامه‌های آبی‌پوشان و زمینه‌های تقویت این تیم در نیم فصل به تبادل و اظهارنظر بپردازند.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از فرهیختگان ورزشی، همواره با نزدیک شدن به زمان نقل و انتقالات، رسانه‌های مختلف مملو از حاشیه، گمانه‌زنی و پیش‌بینی می‌شوند. این اخبار معمولا پیرامون دو باشگاه سرخابی بیشتر از سایر باشگاه‌ها جریان دارند. در هر صورت پرداختن رسانه‌ها به اخبار این باشگاه‌ها به خاطر تعدد هواداران آنها باعث می‌شود تا در این زمان بسیاری از اخبار به لیست ورود و خروج سرمربیان این دو تیم اختصاص پیدا کند. این در‌حالی است که یحیی گل‌محمدی در پرسپولیس خیلی سریع تکلیف خروجی‌های تیمش را مشخص و رسانه‌ای کرده با این حال از استقلال هر روز درباره لیست ورود و خروج ریکاردو ساپینتو یک سری اسم جدید ردیف می‌شوند.

با همه این تفاسیر اما روز گذشته سرمربی پرتغالی استقلال در جلسه‌ای با علی فتح‌الله‌زاده شرکت کرده تا طرفین درباره برنامه‌های آبی‌پوشان و زمینه‌های تقویت این تیم در نیم فصل به تبادل و اظهارنظر بپردازند. در این جلسه طرفین درباره اسامی بازیکنانی که در لیست خروج ساپینتو قرار دارند به بحث و بررسی پرداخته و مقرر شد تا بلافاصله بعد از باز شدن پنجره نقل و انتقالاتی آبی‌پوشان، درباره نفراتی که مدنظر سرمربی پرتغالی هستند مذاکرات نهایی به عمل بیاید.

همچنین در‌حالی‌که قرار بود اعضای هیات‌مدیره استقلال روز گذشته جلسه‌ای را برگزار کنند به دلیل سفر برون‌مرزی علی فتح‌الله‌زاده مدیرعامل این باشگاه برگزاری این جلسه به آینده موکول شد. قرار بود مدیرعامل استقلال دیشب به‌منظور باز کردن پنجره این باشگاه راهی خارج از کشور شود. 

پدیده استقلال در لیست خروج قرار گرفت

تیم استقلال در نیم فصل اول تعداد قابل ملاحظه‌‌ای بازیکن در اختیار داشت که عملا از وجود آنها آنطور که باید استفاده نکرد و به نظر می‌‌رسید سرمربی پرتغالی این تیم اعتقاد چندانی به این نفرات ندارد.

در این خصوص وضعیت عزیزبک آمانوف با سایرین متفاوت بود چراکه از همان ابتدای فصل مشخص بود که این بازیکن در برنامه‌های سرمربی پرتغالی جایی ندارد. در ادامه نیز نام نفراتی مانند امید حامدی‌فر، محمدحسین زواری، سیاوش یزدانی، سجاد شهباززاده و امیر‌علی صادقی به‌عنوان نفرات مازاد مطرح شده که البته هیچ زمانی چنین لیستی به صورت رسمی مطرح و رسانه‌ای نشد.

پدیده پیش‌فصل در لیست خروجی؛ قاتل آبی‌ها در فهرست خرید!

در این بین و در جلسه روز گذشته ساپینتو با فتح‌الله‌زاده، به‌جز آمانوف نام 3 بازیکن دیگر به نام‌های سجاد شهباززاده، سیاوش یزدانی و در کمال تعجب امیرعلی صادقی در لیست مازاد این سرمربی قرار گرفته و ساپینتو به مدیرعامل استقلال اعلام کرد برای نیم‌فصل دوم به آنها نیازی ندارد!

پدیده پیش‌فصل در لیست خروجی؛ قاتل آبی‌ها در فهرست خرید!

در این خصوص البته شنیده می‌شود استقلالی‌‌ها مایل هستند برخی بازیکنان دورمانده از تفکرات تاکتیکی سرمربی خود را با برخی نفرات از تیم‌های دیگر معاوضه کنند و اگر پیشنهاد خوبی هم برای بازیکنانی مانند سیاوش یزدانی برسد، هیچ بعید نیست معاوضه او را نیز در دستورکار قرار بدهند، در‌غیر‌این‌صورت بعید است جز سکوها در حین بازی‌های استقلال در لیگ و حذفی، جای دیگری به این بازیکن برسد.

البته درخصوص صادقی موضوع از این جهت عجیب است که این بازیکن یکی از بهترین‌های استقلال در پیش‌فصل بود تا‌جایی که در اردوی پیش از اعزام تیم ملی به جام جهانی به همراه تعدادی بازیکن جوان به اردوی تیم ملی هم دعوت شده و عملکرد خوبی را هم از خود به نمایش گذاشت. درواقع بازیکنی تکنیکی و هم‌سن‌و‌سال محمد عمری(که این روزها به یک مهره قابل اتکا در ترکیب پرسپولیس بدل شده است) هرگز در اندیشه‌های سرمربی استقلال جای نگرفته تا استقلالی‌ها مجبور به خداحافظی با وی بشوند. به این بازیکن هفته گذشته اعلام شده بود که به دنبال باشگاه جدیدی باشد. همچنین درباره وضعیت شهباززاده نیز هر احتمالی وجود دارد چون او با استقلال تا پایان فصل قرارداد دارد و پیش از این هم بارها اعلام کرده بود تا پایان قراردادش در استقلال باقی خواهد ماند.

درنهایت درباره وضعیت سبحان خاقانی که نام وی برای لیست خروجی استقلال روز گذشته منتشر شده بود به نظر می‌رسد این بازیکن همچنان در اندیشه‌های ساپینتو قرار دارد اما به خاطر مشکلات قراردادی چه‌بسا اتفاقات به سمتی برود که خاقانی هم مجبور به جدایی شود. 

از ورودی‌ها چه خبر؟

درباره لیست ورودی بازیکنان استقلال در نیم‌فصل دوم نیز اخبار زیادی در این روزها منتشر شده است؛ از آلوز و بایناما و شیمبا گرفته تا نفراتی مانند نادری و حسین‌زاده و علی کریمی و حتی سعید عزت‌اللهی و همچنین مامه تیام.

با‌ این‌حال طبق شنیده‌ها از باشگاه استقلال به جز ریکاردو آلوز هافبک پرتغالی تراکتور که همچنان مدنظر آبی‌ها قرار دارد و تلاش‌های زیادی نیز برای جذب وی صورت گرفت، یک بازیکن دیگر از این تیم یعنی محمد قنبری، وینگر راست تیم تبریزی نیز در فهرست ساپینتو برای ورود به جمع استقلالی‌ها در نیم فصل دوم قرار گرفته است. درخصوص این دو بازیکن شنیده می‌شود همچنان استقلالی‌ها در تلاش برای انتقال آلوز هستند و قنبری را در اولویت شماره دو خود در صورت عدم تحقق انتقال آلوز قرار داده‌اند هر‌چند بسیار بعید است که باشگاه تبریزی با انتقال هر دو بازیکن به استقلال موافقت کند. گفتنی است قنبری در بازی رفت دو تیم در تبریز با دو گل خود مقدمات شکست استقلال را فراهم کرده بود.

پدیده پیش‌فصل در لیست خروجی؛ قاتل آبی‌ها در فهرست خرید!

البته بایناما مهاجم گابنی تیم گل‌گهر نیز مدت‌ها پیش مورد توجه استقلال و ساپینتو قرار گرفته بود که در همان زمان برخی مذاکرات برای آبی‌پوش شدن این بازیکن انجام شد که درنهایت این انتقال در حد همان مذاکره باقی ماند. درخصوص سایر گزینه‌هایی که در فهرست ورودی برخی رسانه‌ها دیده می‌شوند چنین نفراتی فعلا در لیست ساپینتو نیستند اما نکته قابل توجه اینکه کاوه رضایی که صحبت از بازگشت وی در نیم‌فصل به استقلال مطرح بود، این بازیکن در اندیشه‌های فنی ساپینتو قرار نگرفته تا بازگشت وی منتفی شود.

البته طبق شنیده‌ها، ساپینتو درخواست حضور یک هافبک خارجی را هم مطرح کرده اما هنوز اسمی را به باشگاه اعلام نکرده است. در هر صورت به نظر می‌رسد با توجه به زمان کم باقی‌مانده تا بسته شدن پنجره، استقلالی‌ها درصورت باز کردن پنجره باید در انتظار بازیکنانی باشند که آزاد هستند. 

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۲
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها