کد خبر: ۵۲۰۶۲۹
زمان انتشار: ۱۱:۳۸     ۰۳ بهمن ۱۴۰۱
رهبر انقلاب در دیدار با گروهی از مداحان فرمودند: ما امروز یا مواجه با یک پیچِ تاریخیِ مهم هستیم یا در دلِ یک پیچِ تاریخیِ مهم داریم حرکت میکنیم.

به گزارش سرویس سیاسی پایگاه 598، ولی‌امر مسلمین در دیدار چند روز گذشته خود به نکته ای اشاره کردند که از نظر این قلم بسیار حائز اهمیت بود. ایشان در این دیدار که با گروهی از مداحان که در تاریخ 22 دی‌ماه 1401 برگزار شد، درباره وقایع جامعه به نکاتی اشاره کردند و یک اصل مهم استراژیکی را بیان کردند که باید در زندگی همه ما مد نظر قرار گیرد. در اره فتنه 1401 ضمن بازخوانی برخی وجوهات فتنه که عبارت بودند از:

1- (دشمن) خیال میکرد ملّت ایران به ‌خاطر مشکلات اقتصادی (که وجود دارد) با نقشه‌ی براندازی و تجزیه‌طلبی دشمن همراهی خواهد کرد.

2- (دشمن) خیال میکرد با فحش و بددهنی و اهانت‌های گوناگون می‌تواند مسئولین کشور را از میدان خارج کند، منفعل کند.

3- (دشمن) خیال کرد با وسوسه‌ها و هیاهوها میتواند مسئولان سطح بالای کشور را دچار اختلاف نظر کنند؛ یکی بگوید این کار را بکنیم، یکی بگوید نکنیم و بینشان اختلاف بیاندازد.

4- (دشمن) خیال میکرد میتواند با دلارهای نفتی فلان کشور مزدور آمریکا، اراده‌ی جمهوری اسلامی را تحت تأثیر قرار بدهند.

5- (دشمن) خیال میکرد با اینکه چند عنصر خودفروخته را تشویق کند که بروند پناهنده بشوند به این کشور یا به آن کشور و علیه کشور خودشان لجن‌پراکنی کنند، این موجب می‌شود جوان‌های ما ناامید بشوند.

6- ما هم غفلت نکنیم، غافل نشویم بگوییم خب قضایا تمام شد، از میدان عقب نرویم، در میدان باشیم.

7- به اختلافات کمک نکنیم؛ اختلافات قومی، اختلافات مذهبی، تحریک احساسات یک گروهی علیه یک گروه دیگر. هر کس در زمینه‌ی خدشه‌ی به اتّحاد ملّت حرکتی انجام بدهد برای دشمن کار کرده، در نقشه‌ی دشمن کار کرده، در زمین دشمن بازی کرده.

* اما آن نکته اصلی و استرتژیکی که ایشان اشاره کردند این بود که:
- عزیزان من! ما امروز یا مواجه با یک پیچِ تاریخیِ مهم هستیم یا در دلِ یک پیچِ تاریخیِ مهم داریم حرکت میکنیم؛ این دوّمی شاید درست‌تر باشد. دنیا دارد تغییر میکند، [آن هم] تغییرات اساسی؛ تغییرات اساسی و بزرگ را نمیشود در ظرف یک هفته و یک ماه و یک سال فهمید؛ این‌ها به‌تدریج انجام میگیرد. باید مسلّط باشید ببینید در دنیا چه دارد اتّفاق می‌افتد، در کشور چه اتّفاقی دارد می‌افتد.

1- تبادل و یا به عبارتی تهاتر تکنولوژیکی بین ایران و دومین قدرت هسته ای دنیا بنام روسیه. این کشور امروز آمادگی دارد تا نمادهای تسلیحاتی مانند : سوخو 35 خود را که  از آخرین دساوردهای تکنولوژیکی شرق برای مسابقه تسلیحاتی با غرب است را به ایران بدهد و در برابر آن از تکنولوژی ایرانی استفاده کند، یا بندر و زمین در اختیار ایران قرار دهد. کشور چین و کشورهای دیگر نیز همین سبک و سیاق را در برخورد با ایران دارند. زیرا به خوبی در موضوع ارسال نفت ایران به قاره آمریکا و حضور ناوگان نظامی ایران در تنگه پاناما ظهور یک قدرت تمدنی را نشان داد.

2- تا دیروز ناتو تنها بلوک و تهدید مهمی برای کشورهای دیگر به حساب می آمد اما امروز با نزدیک شدن کشورهایی مانند :ایران، روسیه و چین به هم و برگزاری مانورهای مشترک نظامی و تبادلات فنی – تکنولوژیکی حکایت از تولد یک بلوک متشکل در برابر ناتو دارد که کشورهای عضو آن حرف‌های زیادی برای گفتن دارند.

3- افزایش صادرات دانش‌بنیانی، علمی، فنی و ایستادن نخبه‌های ایرانی در تمامی صحنه های جهانی در صدر.

مجموع این موضوعات که هر یک می تواند موضوع یک مبحث گسترده باشد موید این نکته است که ما نسبت به خود در یک پیچ تاریخی تمدنی عام و نسبت به بیگانگان در درون تغییراتی اساسی و جایگزینی تمدن‌های غربی با تمدنهای آسیایی هستیم و ما باید برای قبول مسئولیت‌های جدید منطقه‌ای و جهانی آمادگی داشته باشیم.

*رضا احمد زاده

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۱
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها