کد خبر: ۵۲۰۶۸۰
زمان انتشار: ۱۲:۱۶     ۰۴ بهمن ۱۴۰۱
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با اشاره به اینکه یک میلیون و ۵۰ نفر در نوبت حج تمتع هستند، گفت: هزینه حج تمتع آینده حدود ۱۵۰ میلیون تومان است.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از فارس، سیدعبدالفتاح نواب، نماینده ولی فقیه در حج و زیارت گفت: یک میلیون و ۵۰ هزار نفر زائر در صف برای سفر حج هستند که بسیاری از این زائران سنشان بالا رفته و باید کاری کنیم که زود‌تر مشرف شوند.

وی در خصوص هزینه حج ۱۴۰۲ گفت: هزینه حج سال آینده حدودا ۱۵۰ میلیون تومان است.

نواب در خصوص سرانه اعزام خادمین به حج گفت: سرانه خادمین در ۱۴ حج گذشته ۸.۴ درصد بوده که باید توجه کنیم که هرچه تعداد خادمان زیاد‌تر شود از زائران کاسته می‌شود.

وی ادامه داد: با اقدامات انجام شده در سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری در حج سال آینده سرانه اعزام کارگزاران حج حداکثر ۵ صدم درصد است.

نماینده ولی فقیه در حج و زیارت گفت: سعی ما این است که حداکثر نسبت به حج گذشته بیش از هزار نفر از خادمین را کم کنیم و به تعداد زائران اضافه کنیم.

به گزارش فارس، در حج گذشته هزینه حج ۵ هزار دلار بود که سعودی‌ها با لغو محدودیت‌های کرونایی، از کاهش هزینه‌ها خبر دادند که هنوز مقدار این کاهش از سوی مسوولان کشورمان اعلام نشده است. با این وجود رییس سازمان حج و زیارت از اختصاص ارز ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومانی به عملیات حج اشاره کرده که به نظر می‌رسد احتمال افزایش آن وجود دارد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها